MediaCat

Netflix Türkiye yazarlık eğitimi verecek

Netflix Grow Creative ekibi, Series Lab projesi kapsamında dizi senaryosu yazmak isteyenlere beş aya yayılan eğitimler verecek.

Netflix Türkiye yazarlık eğitimi verecek

Türkiye’de kreatif endüstriye katkı sunmaya yönelik projeler üreten Netflix Grow Creative ekibi, Series Lab projesi ile senaryo yazarlarına ve yazar adaylarına yazarlık becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler vermeye hazırlanıyor.

Uluslararası dizi/film endüstrisi profesyonellerinin mentorluk yapacağı eğitimler 1 Kasım’da başlayacak. Beş ay sürecek eğitimlere Netflix yöneticileri de eşlik edecek. Netflix Türkiye’nin Tatino Films ve Impact Hub işbirliğinde gerçekleştireceği eğitimlere 25 Eylül’e kadar başvurulabilecek.

Netflix Türkiye, Series Lab projesiyle dizi yazarlığı alanında kariyerini geliştirmek isteyen yaratıcıları içerik geliştirme aşamasında uygulamalı eğitimlerle desteklemeyi ve ana fikirden ilk bölümün taslak senaryosuna kadar olan kreatif sürece enerji katmayı hedefliyor. Bugün itibarıyla başvuruya açılan projeye Impact Hub’ın internet sitesi üzerinden başvuru yapmak mümkün.

Proje kapsamında verilecek eğitimler, ilk etapta yüz yüze gerçekleşecek 5 günlük yoğun atölye çalışmalarının ardından üç aylık online derslerle devam edecek. Ardından Netflix yöneticilerinden oluşan bir gruba projelerini birebir sunma imkânına sahip olacak olan katılımcılar, farklı ülkelerin yaratıcı endüstrilerinden mentorlar eşliğinde üç haftalık özel bir eğitim daha alacaklar.

Proje, katılımcılara Netflix’in içerik geliştirme, sunma ve hayata geçirme süreçlerini öğretmenin yanı sıra onlara dünya çapında yaratıcılarla da tanışma fırsatı da sunacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.