Netflix 150 çalışanını işten çıkardı

Abone sayısı ve hisse değerlerinde gerileme yaşayan Netflix, Kaliforniya ofisindeki 150 çalışanıyla yollarını ayırdı.

18.05.2022 - 15:41 | Simge Şenses

Netflix 300 çalışanını işten çıkardı

Netflix, tarihinde ilk defa abone kaybettiğini açıklamasından bir ay sonra 150 çalışanının işine son verdi.

İşten çıkarmalar şirketin Kuzey Amerika’daki işgücünün yüzde 2’sini oluşturan Kaliforniya ofisininde gerçekleşti. Netflix, yaptığı açıklamada, durumun şirketin gelirlerindeki düşüşten kaynaklandığını bildirdi ve ekledi: “Bu değişiklikler, bireysel performanstan ziyade iş gereksinimleri tarafından yönlendiriliyor. Bu da onları özellikle zorlaştırıyor çünkü hiçbirimiz böyle harika meslektaşlarımıza veda etmek istemiyoruz.”

Los Angeles Times’ın haberine göre etkilenen departmanlar işe alım, iletişim ve içerik departmanları oldu. Bazı çalışanlar işlerini kaybettiklerini sosyal medya üzerinden duyurdu.

2022’nin ilk üç ayında 200 bin abone kaybettiğini açıklayan Netflix’in hisseleri önceki çeyreğe göre yüzde 46 düşüşle 190 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Geçen ayki kazanç raporunda şirket, Ukrayna’daki savaşın ve ABD’deki fiyatlarını artırma kararının da abone sayısını etkilediğini belirtmişti. Rapora göre, yalnızca Rusya pazarından çekilmek Netflix’e 700 bin aboneye mal oldu.

Kaynak: BBC

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.