Kötü şans getiren sponsorluk

Ekvadorlu tuz markası Cris-Sal'den milli takımı desteklemenin alternatif bir yolu.

18.05.2022 - 15:26 | Sencer Uçar

Kötü şans getiren sponsorluk

Kültürünüzde tuzun kötü şans getirdiğine inanılıyor. Tuz markasısınız; sizin Dünya Kupası yolundaki milli futbol takımınıza sponsor olma niyetiniz, takımın ise her maç şansa ihtiyacı var. Sponsorluğun gerçekleşmesi mümkün değil ama kötü şans sağ olsun, desteğinizi alternatif bir yolla bol bol sunabilirsiniz.

Tuzun kötü şans getirdiğine inanılan Latin Amerika’da milli takıma sponsor olma teklifi haklı gerekçelerle reddedilen Ekvadorlu tuz markası Cris-Sal, Ekvador’un rakiplerine Dünya Kupası elemeleri boyunca “şans” diledi. Maçlardan önce ve maç sırasında stadyum civarları Cris-Sal’ın kötü şans getiren ilanlarıyla donatıldı. Kolombiya’ya altı gol atan, Uruguay’ı beş yıl sonra ilk kez yenen, Şili’yi deplasmanda mağlup eden ve son maçta Arjantin karşısında beraberliği penaltıyla sağlayan Ekvador ise Dünya Kupası’nın yolunu tuttu.

Kampanyanın yaratıcısı ParadaisDDB Ekvador’un kreatif başkanı Agustín Febres-Cordero, kampanyayı, “Çoğu marka futbola dışarıdan bakar ama Ekvadorlu taraftarlara sorarsak, skor tabelasına olan katkısıyla Cris-Sal oyunun parçası oldu. Kampanyanın başarısı Ekvador’un Dünya Kupası’na kalmasına dayanıyor. Cris-Sal’in, böylesine eğlenceli ve yenilikçi bir fikri hayata geçirme cesaretini alkışlıyoruz” sözleriyle değerlendiriyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Cris-Sal
  • Reklam Ajansı: ParadaisDDB
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.