Nestlé Türkiye’ye yeni CEO

Markanın yeni CEO'su görevine 1 Ocak itibariyle başladı.

06.01.2015 - 14:37 | MediaCat

Nestle medya konkurunda

Nestlé Türkiye’nin yeni CEO’su, uzun bir süredir Nestlé’nin Güney Amerika Pazarı’nda Arjantin, Uruguay ve Paraguay Bölgelerinin yönetiminden Sorumlu Başkan olarak görev yapan Felix Allemann oldu.

Allemann, 1 Şubat 2014 itibariyle Nestlé Türkiye’nin başına geçmeden önce, İsviçre ve çeşitli Güney Amerika ülkelerinde yönetici konumunda bulunduğu kariyerinde gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda özel bir deneyime sahip oldu.

İsviçre’nin Zürich kentinde 1958 yılında doğan Felix Allemann, ilk ve orta eğitimini kendi ülkesinde tamamladı. İlk iş deneyimine USB Bank’te başlayan Allemann, ünlü Zürich Üniversitesi İşletme Yönetimi(HWV)’de okudu. Mezuniyetinin ardından 3 yıl boyunca UNILEVER’de Ürün Müdürü olarak görev yapan Allemann, İsviçre’nin Lausanne kentinde bulunan İşletme Yönetimi Geliştirme Enstitüsü(IMD)’de Üst Düzey Yönetici Geliştirme Programını tamamladı.

1987 yılında Nestlé’ye katılan Allemann kariyerine Nestlé’nin Vevey’deki merkezinde Pazarlama ve Satış Departmanı’nda devam etti. Bir süre sonra Brezilya ve Şili Bölgeleri’nde yönetici pozisyonunda görev yapmaya başlayan Felix Allemann, 12 yıl boyunca Güney Amerika Bölgesi’nde bulundu.

1999 yılında, Operasyon Müdürü olarak İsviçre’ye dönen Allemann, Vevey’deki merkezde Kuzey ve Güney Amerika Bölgesi’nden (AMS) sorumlu yönetici olarak çalıştı. 2000 yılında Küresel İş Mükemmeliyeti Programı’nın liderlik takımına Satış ve Pazarlama uygulamaları ile süreç geliştirmeden sorumlu yönetici olarak katıldı. Ardından Brezilya’nın Sao Paolo kentindeki Globe Center AMS organizasyonunun oluşumu ve yöneticiliği ile ilgili görevlendirildi.

Son olarak; 2005 yılında Nestlé Venezuela’nın Başkan ve CEO’su olarak atanan Felix Allemann yaklaşık 6 yıl sonra Paraguay ve Uruguay Bölge sorumluluğunu da alarak aynı pozisyonla Arjantin’e transfer oldu.

2012 yılından bu yana Nestlé Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Reinhold Jakobi ise Nestlé’nin, Çin Bölgesi’nde Nestlé Büyük Çin Bölgesi Gıda ve İçecekler birimini yönetmek üzere Genel Müdür olarak atanmıştır. Jakobi yeni görevine 01 Ocak 2014 itibariyle başlayacaktır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.