Nestlé Türkiye’de bayrak değişimi

Emeklilik kararı alan Nestlé Türkiye CEO'su Ansgar Bornemann görevini devretti.

01.04.2021 - 11:44 | MediaCat

1 Mart 2019 tarihinden itibaren CEO sorumluluğunu üstlenmekte olan Ansgar Borneman’ın emekliye ayrılma kararı almasının ardından Nestlé Türkiye’de CEO koltuğunun yeni sahibi Yasser Abdul Malak oldu. Daha öncesinde Nestlé Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Sütlü İçecekler İş Birimi Liderliğini yürütmekte olan Yasser Abdul Malak, yeni görevine 1 Nisan itibarıyla başladı.

Lübnan doğumlu olan 45 yaşındaki Yasser Abdul Malak, Beyrut Lübnan Amerikan Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmasının ardından kariyerine 1997 yılında Publi-Graphics Reklamcılık Grubu’nda adım attı. Nestlé Suudi Arabistan Ticari Pazarlama Müdürü olarak 1999 yılında Nestlé bünyesine katılan Yasser Abdul Malak, ardından Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre ve Güney Afrika’da çeşitli ticari pozisyonlarda bulundu. 2012 yılında İran’da Nestlé Ülke Yöneticisi pozisyonunu devraldı, 2015 yılında Mısır’da Nestlé Doğu Afrika Bölgesi Genel Müdür ve CEO’luk görevini başarıyla yerine getirdi. 2018 yılında Nestlé İsviçre’de Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Sütlü İçecekler İş Birimi Lideri olarak görevlendirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.