Nestlé Türkiye ve KAGİDER’den Nestlé Akademi

Nestlé Needs YOUth çatısı altında hayata geçirilecek Nestlé Akademi programı geleceğin kadın liderlerini iş dünyasına hazırlayacak.

22.06.2021 - 14:42 | MediaCat

Nestlé Türkiye ve KAGİDER'den Nestlé Akademi

Nestlé Türkiye, geleceğe yön verecek kadın liderler yetiştirmek amacıyla Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliğinde “Nestlé Akademi” programını hayata geçirdi. 360 derece tasarlanan gelişim programı, 30 yaş altı genç kadınların kendilerini ve yeteneklerini keşfederek kariyerlerine en donanımlı biçimde başlamalarına destek olmayı hedefliyor. Program kapsamında Nestlé Türkiye Yönetim Kurulu’nun kadın üyelerinin öğrencilere altı ay boyunca mentorluk desteği vermesi planlanıyor.

2030 yılına kadar dünya çapında 10 milyon gencin ekonomik fırsatlara erişmesine yardımcı olma taahhüdü doğrultusunda çeşitli uygulamalar geliştiren Nestlé, yeni eğitim programını şirketin küresel çapta devam eden gençlere destek programı Nestlé Needs YOUth çatısı altında hayata geçiriyor. Gençleri iş dünyasına hazırlamayı amaçlayan Nestlé Akademi, bünyesinde kişisel envanter analizi, mentorluk, eğitimler ve webinarlar gibi birçok farklı alt programı barındırıyor.

Çeşitli aşamalardan oluşan programın ilk etabında genç kadınlara kendilerini ve yetkinliklerini keşfetmelerini sağlayacak kişilik envanteri uygulanacak. Envanter sonuçları analiz edildikten sonra workshop’lar düzenlenerek öğrencilerin yatkın oldukları alanlar belirlenecek. Programın ikinci etabında 10 genç kadın, Nestlé Türkiye’nin yönetim kurulu üyelerinden 10 kadın yöneticiyle eşleşerek mentorluk sürecine dahil olacak. Kadın liderler, kariyer yolculuklarını, deneyimlerini ve hikâyelerini gençlerle paylaşarak, geleceklerini planlama süreçlerinde onlara destek olacak. Mentorluk süreci boyunca genç kadınlar sunum teknikleri, koçluk, duygusal zekâ, temel seviyede finans, pazarlama gibi eğitimlerle desteklenerek iş başvuru sürecine hazır hale gelecek. Altı aylık programın son etabında öğrenciler CV oluşturma ve mülâkat hazırlığı gibi eğitimler alarak Nestlé Akademi’den mezun olacak.

Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü İlkay Kayganacı

Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü İlkay Kayganacı, programın kapsamını ve amacını şu sözlerle açıklıyor: “Nestlé olarak, gençlerin istihdamına destek olmak ve gençleri eğitim hayatından sonra layıkıyla iş dünyasına kazandırmak için birçok özel program tasarlıyoruz. Kariyer yolculuklarında gençlerin yanlarında olmayı sorumluluklarımızdan biri olarak görüyoruz. Bu sorumluluk bilinci ile Nestlé Akademi programımızı tasarladık. Programa öncelikle genç arkadaşlarımızın öncelikli ihtiyaçlarını tespit ederek başladık. Öğrencilerin mezuniyetinden, iş başvuru sürecine kadar ihtiyaçları olabilecek her noktada onlara destek olacak özel bir program geliştirdik. Nestlé Akademi de kapsamlı eğitimleri barındıran ve sürdürülebilir boyutta tasarlanan ilk işbirliği projemiz. Program sonunda tüm genç kadınlarımızın iş hayatına donanımlı bir şekilde başlangıç yaparak, parlak bir geleceğe doğru emin adımlarla yürümelerine destek olmak en büyük hedefimiz. Başta KAGİDER yönetimi olmak üzere, bu projeye emeğini ve bilgisini aktaran herkese çok teşekkür ediyorum.”

Nestlé Türkiye ve KAGİDER'den Nestlé Akademi

KAGİDER Başkanı Emine Erdem


KAGİDER Başkanı Emine Erdem’in programı şu sözlerle yorumluyor: “Nestlé ile hayata geçirdiğimiz proje sadece bir mentorluk programı değil. Projede yer alan 10 genç kadın hem Nestlé’nin üst düzey yöneticilerinden altı ay boyunca mentorluk alacak hem de kişilik envanteri gibi işe alımlarda firmaların kullandığı süreçleri deneyimleyecek. Altı ay sonunda ise kendilerini daha doğru ifade edebilecek, beklentilerini doğru tespit edip doğru kariyer planlamasında bulunabilecekler. Kadınlar pek çok zorlukla karşılaşıyorlar, ancak hayatlarını iyileştirecek tek bir destek, tek bir olumlu adım bile hayatlarını bambaşka bir yöne götürmeye yetebiliyor ve onlara yeni kapılar açıyor. Nestlé Akademi, seçilen 10 genç kadın başta olmak üzere KAGİDER bünyesinde yer alan tüm kadınlar için açılacak yeni bir kapı olacak. İşbirliği ve süreç içindeki destekleri için Nestlé’ye ve proje için emek harcayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.