Nespresso’dan yenilikçi adım: Sustainable Coffee Corner

Her aşamada başarılı bir sürdürülebilirlik haritası izleyen Sustainable Coffee Corner’ını Türkiye’de ilk defa Nirvana Hotels'in iki otelinde hayata geçiren Nespresso Professional, 2023 yılında 10 noktada hizmet vermeyi hedefliyor.

Advertorial 05.12.2022 - 10:06 | MediaCat

Nespresso'dan yenilikçi adım: Sustainable Coffee Corner

Herkesin eşsiz birer fincan espresso hazırlayabilmesini sağlama hedefiyle yola çıkan Nespresso, Nespresso Professional ile bunu ev dışı tüketimde, pek çok işyeri ve otelde de mümkün kılıyor. Sürdürülebilir, kaliteli kahve yolculuğunu A’dan Z’ye desteklediğini anlatan bir kahve deneyim alanı tasarlayan Nespresso Professional, Türkiye’deki ilk ‘Sustainable Coffee Corner’ını Nirvana Hotels’e ait Nirvana Cosmopolitan ve Nirvana Dolce Vita otellerinde açtı.

Bu özel deneyimi yakın zamanda Nirvana Hotels bünyesindeki üçüncü bir otelde daha konumlandıracak olan marka, Sustainable Coffee Corner’ı 2023 yılında 10 farklı noktada Nespresso severlerle buluşturmayı planlıyor. Sunulan kahveleri konukların ihtiyaçlarına göre düzenleyen ve kişiselleştirilmiş menüler oluşturan Nespresso, kahve lezzetini bir üst seviyeye taşıdığı tarifleriyle de profesyonel müşterilerini destekliyor.

Kendi enerjisini üretiyor

Üretim süreçlerinden enerji kullanımına ve kullanılan materyallere kadar kahveseverlere farklı bir deneyim alanı sunan Sustainable Coffee Corner, şık bir görünüme sahip olmasının yanı sıra kaynağı bilinen, çevre dostu ve geridönüştürülebilir malzemelerle oluşturuldu. Üzerinde bulunan güneş panelleriyle yüzde 80 oranında kendi elektriğini üretebilen Sustainable Coffee Corner, bu sayede soğuk içecek dolabı, buz makinesi ve aydınlatma için dışardan elektrik desteğine ihtiyaç duymuyor. Ayrıca bulunduğu alana ve Nespresso Professional müşterilerinin ihtiyacına göre şekillendirilip farklı boyutlarda tasarlanabiliyor. Burada, Nespresso Professional tarafından ilgili personele kahve makinesi kullanımı, tarif hazırlama, kahve sunumu gibi konularda sertifikalı eğitimler de veriliyor.

Her yudumda mükemmel bir fincan kahve deneyimi

Nespresso, doğduğu yıl olan 1986’dan bu yana yenilikçiliği, sürdürülebilirliği ve öncü ruhu tam merkezinde tutuyor. Marka, Sustainable Coffee Corner’la bilinirliğini artırmakla birlikte dikkatleri sürdürülebilirliğe çekerek daha fazla farkındalık yaratmayı hedefliyor. 12 ay boyunca, özel kapsülleme teknolojisi sayesinde kavrulmuş kahvenin tazeliğini içerisinde tutabilen ve sonsuz kez geridönüştürülebilen alüminyum kullanan Nespresso’nun bugün dünyanın dört bir yanında, 100 binden fazla geridönüştürme ünitesi bulunuyor.

Kahvenin bugününe ve geleceğine sahip çıkarak müşterilerine kaliteli kahve sunmayı ilke edinen marka, bunu günlük rutini benzersiz bir deneyime dönüştürmek üzere kahve değer zinciri boyunca kaliteden taviz vermeyen bir tutku ve özenle yapıyor.

Kahvenin geleceğine olumlu etkisi ile B Corp sertifikası aldı

Nespresso bu sene, 1986’dan bu yana kahve sektörü ve ötesinde yaptığı olumlu etkinin bir göstergesi kabul ettiği B Corp sertifikasyonunu almaya da hak kazandı. Böylece B Corp’un yüksek sosyal ve çevresel sorumluluk standartlarını karşılayarak amaca yönelik 4 bin 900 işletmeden oluşan uluslararası topluluğun da bir parçası oldu. B Corp sertifikası, Nespresso’nun sürdürülebilirlik, şeffaflık ve sorumlu ticaret konularına 30 yıldır gösterdiği bağlılığı yansıtırken, müşterilerine de ticari faaliyetlerini doğru bir şekilde sürdürdüğünü kanıtlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.