NBA Avrupa’da yeni medya dağıtım başkanı

NBA Avrupa, Dan Markham'ı medya dağıtım bölümünün başkan yardımcılığı görevine atadı. Markham, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki çeşitli mecralarda NBA Oyunları ve Temalı Programları’nın dağıtımı faaliyetlerinin başına geçecek

07.04.2011 - 00:00 | MediaCat

NBA Avrupa yaptığı açıklamada Dan Markham’ı Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinden sorumlu Medya Dağıtım Başkan Yardımcılığı görevine atadığını açıkladı.

NBA’in Londra’da bulunan Avrupa Genel Merkezi’nde görev yapacak olan Markham, NBA Oyunları ve NBA temalı programları dahil NBA içeriğinin bölge çapında televizyon kanalları ve dijital platformlara dağıtım faaliyetlerinin yönetilmesiyle ilgili olarak NBA liginin New York bürosuyla birlikte çalışacak.

“Hızla büyümekte olan medya dağıtım işleri alanında kaydettiği başarısıyla kendini dünya çapında kanıtlamış olan Dan Markham’ın Londra ekibimize katılmasından sevinç ve heyecan duyuyoruz,” diyen NBA Avrupa Genel Müdür Yardımcısı Sophie Goldschmidt sözlerine şöyle devam etti: “Dijital sunumları geliştirilmesine odaklanarak içeriğimizi erişilebilir hale getirmenin en ideal yollarını aradığımız ve bölgedeki takipçilerimize NBA deneyimini yaşatmanın çeşitli imkanlarını sağlamaya uğraştığımız bu dönemde Dan, çok önemli bir rol üstlenecek.”

Markham bu konudaki görüşlerini şu sözlerle açıkladı. “Bölgede yaşayan sporseverlerin basketbola olan ilgilerini arttırılmasına katkıda bulunmak üzere NBA’e katılmaktan heyecan duyuyorum. Bizler NBA heyecanını çeşitli mecralar aracılığıyla sporseverlere daha fazlasıyla ulaştırmaya devam ederken, yeni teknolojilerin ve dijital medyanın giderek artan etkisi özel bir odak noktası olacak.”

Markham, NBA bünyesine katılmadan önce Hong Kong’da bulunan IMG Media şirketinde Asya-Pasifik bölgesi televizyon ve dijital yayın haklarının satışını da içeren işletme geliştirme faaliyetlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu. Markham, Hong Kong’da çalışmadan önce Avustralya ve İngiltere’de IMG şirketi için medya sektörü geliştirme alanında görev yaptı. 2007 yılında IMG için çalışmaya başlamadan önceyse Markham Octagon ve Futbol Derneği’nde iş geliştirme alanında görevliydi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.