MediaCat

Mülteci çocuklara “güzel oyun” hediyesi

Futbolun güzelliği Zaatari Mülteci Kampı’na taşınıyor.

Mülteci çocuklara “güzel oyun” hediyesi

Ürdün’ün kuzeyindeki Zaatari Mülteci Kampı, Suriye’den gelen yaklaşık 80 bin sığınmacıya ev sahipliği yapıyor. 100 aileyle kurulmasının ardından kısa sürede nüfusu bu denli büyüyen kampın, Ürdün’ün dördüncü büyük kenti haline geldiği düşünülüyor. Tahmin edeceğiniz üzere kamptaki koşulların pek iç açıcı olduğu da söylenemez.

Lay’s ise UEFA Foundation for Children ve Asian Football Development Project (AFDP) ile işbirliğine giderek, kampta yapay bir futbol sahası inşa ediyor. Projenin amacı, çocukların sadece uygun koşullarda futbol oynamalarını sağlamaktan ibaret değil. Zira tek bir meşin yuvarlağın farklı değerlere sahip, farklı kökenlerden milyarlarca insanı bir araya getirebilme gibi bir yetisi mevcut. Futbol aynı zamanda bir ilham kaynağı, takım oyununun ve saygının öğrenilmesi için bir araç.

Proje kapsamında hazırlanan reklam filminde de futbolun birleştirici gücünü görebilmek mümkün.Filmde rastladığımız maç izleyebilmek için televizyon kurma çabaları, küçük bir çocuğun eliyle boyadığı forma, topun ortaya çıkması ile çocukların yaşadığı coşku, kız ya da erkek demeden tüm çocukların aynı hevesle oyuna katılmaları gibi örnekler, bu savı kuvvetlendirmek için yeter de artar bile.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.