Muhteşem Yüzyılın’ın finali dakikada 119 tweet aldı

11 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

12.06.2014 - 15:07 | MediaCat

Çarşamba gecesi bir efsanenin daha sona erişine dijital tanıklık etti. Muhteşem Yüzyıl ekranlara veda ederken arkasında çarpıcı bir sosyal TV performansı bıraktı. “Bugün günlerden son kez #muhteşemyüzyıl” diyen izleyiciler “Bugün son bölüm. Veda. Yazarken bile içime bir şeyler oluyor. Haftaya çarşamba ne yapacağız biz?” sorunsalını paylaştı. “Bugün tek bir bölümünü bile kaçırmadan izlediğim #MuhteşemYüzyıl’ın finalini izlemek çok zor olacak benim için sanırım..” gibi yorumların ağırlıkta olduğu gecede “Muhteşem Yüzyıl da bitti. Seneye Şampiyonlar Ligi başladığında izleyecek dizimiz de kalmadı” gecenin esprisi olarak hızla yayıldı ve sıkça paylaşıldı. En yoğun saatlerinde dakikada 119 Tweet alan dizi yayılımda 50,640,253 Twitter kullanıcısının akışında yer aldı.

Kara Para Aşk bu hafta da birinciliğini Muhteşem Yüzyıla bırakmak zorunda kalırken, az bir fark ile ikinci sıraya yerleşti. Dizilerinde aşk dolu sahnelerin heyecanı ile klavyelerinin ve ekranlarının başına geçen izleyiciler “Aşk böyle acımasızdır işte.. İlk söyleyen kaybeder..” gibi paylaşımlar yaptı. İzleyiciler Bahar’a tepki gösterirken Engin Akyürek’in bakışları “Engin Akyürek’i de dizinin her sahnesinde bilerek yan baktırmıyorlarsa ben de hiçbir şey bilmiyorum.” diyenlerin parmaklarında tekrar anlam buldu.

Geçen hafta Sosyal TV’ye hızlı bir giriş yapan Ağlatan Dans ikinci bölümü ile üçüncü sırada yer aldı. “Aşk sandığın kadar değil, Yandığın kadar.. #AglatanDans” diyen izleyiciler gene dizilerini izlemekten memnun bir gece geçirdiler. Sosyal TV izleyicileri gece boyunca en çok #imkansizask, #internettendegiltvdenaglatandans ve #çarsambagünüaglatandansizlenir etiketleri üzerinden etkileşime geçti.

Medcezir’in Sosyal TV izleyicileri sezon finalinden paylaşılan resimler ve fragman eşliğinde yayın gününe doğru geri saymaya devam ederken dizileri dördüncü sırada yer aldı.

Survivor izleyicileri Tolga Karel’in adadan ayrılışını konuşmaya devam ederken bununla ilgili söylediği son sözleri paylaşmayı ihmal etmedi. Duygu Çetinkaya’nın Survivor’daki favorileri olan Gökhan Keser ve Merve Aydın ile ilgili açıklamaları da paylaşımlar arasında yerini aldı. Yarışma bu Çarşambayı beşinci sırada kapattı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 11 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.