MediaCat

Mourinho’nun yapay zekâ klonundan kişiye özel tavsiyeler

Snickers ile güçlerini birleştiren José Mourinho’nun yapay zekâ klonu, futbolseverlerin gaflarına kişiye özel tavsiyeler sunuyor.

José Mourinho tüm dünyada ses getiren bir karara imza atarak Fenerbahçe’yi çalıştırmaya başladı ancak Portekizli teknik direktörün, daha doğrusu yapay zekâ klonunun, Snickers işbirliğiyle bir önemli görevi de saha dışında var: hayatta kendi filelerini havalandıranlara tavsiye vermek.

İnsanların kendi hatalarından kaynaklı talihsizliklerinin telafisi olduğu “Own Goal” kampanyasını birkaç ay önce yıldız futbolcular Luka Modrić ve Bukayo Saka işbirliğiyle başlatan Snickers, Fenerbahçe Teknik Direktörü José Mourinho ve yapay zekâ desteğiyle bir adım öteye taşıyor. ElevenLabs, Synclabs ve OpenAI GPT 4.0 desteğiyle, reklam ajansı T&Pm ve Helo ortaklığıyla hayata geçirilen çalışmada Mourinho’nun kişiliğini taklit etmek üzere eğitilmiş yapay zekâ destekli klon yer alıyor. Futbol tutkunları kendi başlarını yaktıkları hatalarını Mourinho’ya yazılı olarak iletiyor, Mourinho’nun yapay zekâ klonu bu hataların her birine kişiye özel tavsiyelerle videolu yanıtlar sunuyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Snickers UK (@snickersuk)’in paylaştığı bir gönderi

“Kendi kalesine atılan gollerin” iletildiği mikro sitenin yanı sıra insanlar Mourinho bot’una WhatsApp üzerinden de erişebiliyor ve burada etkileşimleri diledikleri kişilerle de paylaşabiliyor.

Kampanya EURO 2024 ve Copa América vesilesiyle futbol coşkusunun doruğa ulaştığı, aynı zamanda futbolseverlerden unutulmaz hatalara imza atma ihtimalinin de arttığı bugünlerde yayınlanıyor. Snickers’ın platformu, sosyal medyada futbolla ilgili tartışmaların futboldan daha fazla ilgi gördüğüne dair kültürel gerçeğe dayanıyor.

Mars Snacking CGO’su ve Mars Inc. Baş CMO’su Gülen Bengi, “Mars olarak bizler ikonik markaların fanları ve toplulukları için olağanüstü deneyimler yarattığı, onları etkileşime ve birlikte yaratmaya davet ettiği markalar dünyaları inşa etmeye inanıyoruz. Her daim kültürün merkezinde, her daim teknoloji hızında hareket ediyoruz. Üretken yapay zekânın alet çantamızın bir parçasına dönüştüğü yakın döneme kadar hayali mümkün olmayan bir ölçekte kişiselleştirme ve tüketiciyle ortak üretim sunan, türünün ilk örneği olan Snickers kampanyamız bunun bir kanıtı. Olasılıkları değerlendiren, yaratıcılığı geliştiren ve de bunu sorumlu şekilde yapan marka yapıcılarımızla gurur duyuyorum. Yapay zekâyla geliştirilen marka oluşturmanın bu yeni sınırında gezinirken, etik ve güvenliği her daim ön planda tutarak, temkinle dengelenen öncü bir zihniyete sahip olmamız çok önemli” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.