MediaCat

Hepsiburada’dan bir yılda 100 bin KOBİ’yi e-ticaretle buluşturma hedefi

Hepsiburada, Dünya KOBİ Günü’nde İş Ortağım platformu üzerinden KOBİ’lere sunduğu destekleri ve platformla ilgili yenilikleri açıkladı.

Hepsiburada, Dünya KOBİ Günü’ne özel olarak düzenlediği basın buluşmasında e-ticaret pazarını büyütmeye yönelik çözümlerini, Hepsiburada İş Ortağım platformu üzerinden KOBİ’lere sunduğu destekleri ve platforma eklenen yeni özellikleri paylaştı.

Hepsiburada İş Ortağım portalındaki dönüşüm sayesinde artık KOBİ’lerin 3 saat içerisinde e-ticarete başlamasını sağladıklarını aktaran Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Ender Özgün, hedeflerinin bir yılda 100 bin KOBİ’yi ekosisteme kazandırmak olduğunu söyledi.

Türkiye’nin e-ticaret penetrasyonunun pandemi öncesi yüzde 5 seviyelerindeyken bugün yüzde 20’lere yükseldiğini paylaşan Ender Özgün, beklentinin bu oranın üç sene içerisinde yüzde 30’a, beş senelik vadede ise yüzde 40’a yükselmesi olduğunu belirtti. Özgün, Hepsiburada’nın bugüne dek 400 bin işletmeyi e-ticaretle tanıştırdığını, 10 bin işletmeyi e-ihracata açtığını ve 5 milyon kişinin istihdamına katkı sağladığını da hatırlattı.

Yeni girişimcilere özel destekler

Hepsiburada, nisan ayında başlattığı yeni programla, İş Ortağım platformuna katılan satıcılara yüzde 60’a varan komisyon indirimleri, bin TL HepsiAds reklam bakiyesi ve 29,99 TL’den başlayan avantajlı kargo fiyatları sunuyor. Satıcılar ayrıca, 5 bin TL değerinde alışveriş kuponu kazanarak rekabet güçlerini artırma fırsatına da sahip oluyor.

Yapay zekâya dayalı reklam çözümleri geliştiren HepsiAds ile iş ortaklarına dijital pazarlama stratejileri ve farklı medya kanallarında reklam çözümleri sunan Hepsiburada; kişiselleştirilmiş stratejiler, influencer işbirlikleri ve ürün tanıtımları gibi çeşitli reklam hizmetleriyle iş ortaklarının müşteri erişimi ve satış artışı elde etmelerine de katkıda bulunuyor.

Hepsiburada Ticari Grup<br />
Başkanı Ender Özgün

Hepsiburada Ticari Grup
Başkanı Ender Özgün

Ender Özgün, Hepsiburada’nın HepsiJet ve HepsiPay gibi hizmetleriyle iş ortaklarına müşteri deneyiminin önemli ayaklarından kargo ve ödeme çözümleri tarafında sunduğu avantajları ise şu sözlerle detaylandırıyor:

“İş ortaklarımızın ürünlerini HepsiJet ile 81 ile taşıyarak pürüzsüz bir kargo deneyimi sunuyoruz. Bugün Hepsijet, satın alınan ürünlerin yüzde 82’sini ertesi gün teslim ediyor. Satıcılarımız, HepsiJet ile anlaşmalı kargo fiyat avantajlarına ve rekabetçi teslimat seçeneklerine sahip oluyorlar. Böylece hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmelerini sağlıyoruz.

Hepsipay ile iş ortaklarımıza ödeme ve vadelendirme hizmetleri sunarak satış süreçlerini hızlandırıyor ve kolaylaştırıyoruz. E-ticarete yeni adım atan işletmelere hızlı ve güvenli bir ödeme geçidi sunarak dijitalleşme sürecinin en önemli adımlarından birinde uçtan uca destek oluyoruz.”

Büyümeyi destekleyen programlar

Hepsiburada’nın Dünya KOBİ Günü özelinde düzenlediği toplantıya rahatlık ve şıklığı bir arada sunan spor kıyafet markası Los Ojos, oteller için havlu, nevresim, yastık gibi ürünler üreten Varol Tekstil, 2016’dan bu yana zeytin ve zeytinyağı üreticiliği yapan Boztepe Zeytincilik ve The EVOO World Ranking’de iki yıldır üst üste dünyanın en iyi dördüncü zeytinyağı üreticisi seçilen NovaVera gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren iş ortakları da katıldı.

Los Ojos Kurucusu Yaşar Tavşancı platformun şimdi al, sonra öde çözümü Hepsiburada Limiti sayesinde satışlarda yüzde 40’lık bir artış sağladıklarını; Varol Tekstil Kurucusu Yaşar Varol HepsiJet’in ertesi gün teslim hizmeti sayesinde müşteri memnuniyetini üst düzeyde tuttuklarını; Boztepe Zeytincilik Kurucusu Cansu Bulan Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü ve yerli üreticilerin satış hacmini artırmaya yönelik HepsiTürkiye programlarının işini büyütmesine katkılarını aktardı. NovaVera Fabrika Müdürü Mustafa Al ise, “Reklamlarla platform içinde görünürlüğümüzü artırarak binden fazla takipçiye, çok sayıda beğeni ve yoruma ulaştık. Tüm bunların satışlarımıza faydasını da doğrudan deneyimledik. Hepsiburada’daki kampanya dönemlerinde satışlarımızı yüzde 50’ye kadar artırdık. Aynı zamanda Hepsiburada’nın ABD’den Kore’ye kadar iş ortaklarına sunduğu hediyeler arasında yer almak da bizim için son derece onur vericiydi” eklemesinde bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.