Mondelez International’ın global reklam konkuru sonuçlandı

Marka globalde çalışacağı ajansları seçti.

20.08.2019 - 17:39 | Gönül Hadımlı

Mondelez International global reklam ajansı konkurunda

Yeni reklam ajansı arayışlarına geçtiğimiz aylarda açtığı konkurla başlayan Mondelēz International, globalde çalışacağı ajansları seçti. Neticelenen konkura göre, Mondelēz International yeni dönemde WPP ve Publicis’le birlikte çalışma kararı aldı.

WPP ekibinin yönetimini Ogilvy üstlenecek, Digitas ise Publicis’i yöneten taraf olacak. Yapılan açıklamaya göre, markanın bisküvi ve sakız ürün gamı Publicis ile yoluna devam ederken, WPP ise çikolata, şeker ve peynir tarafından sorumlu olacak.

Mondelēz International Medya, Dijital ve Data Global Başkan Yardımcısı Jonathan Halvorson’un belirttiğine göre; Oreo ABD, Oreo Global ve Ritz ABD markalarının faaliyetleri ise halihazırda birlikte çalıştıkları The Martin Agency’nin sorumluluğunda devam edecek.

Global reklam konkuru açtıklarında dijitalleşmeye ve değişen pazarlama ve reklamcılık dünyasına göre iş modellerini geliştirdiklerini belirten marka, aynı zamanda ihtiyaca göre proje bazlı olarak yerel ajanslarla da işbirliği yapacağını duyurdu. Mondelēz International halihazırda İngiltere ve Fransa’da belirli markaları için işbirliği yaptığı ajanslarla da anlaşmasını sürdürecek.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.