Modada ilham William De Morgan

Madrid menşeli modaevi LOEWE bu yıl Noel koleksiyonunda ilhamını William De Morgan'dan alıyor.

27.11.2019 - 11:51 | Arzu Nilay Kocasu

LVMH Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Madrid menşeli modaevi LOEWE bu yılki Noel koleksiyonunu ilhamını aldığı William De Morgan’dan izler taşıyan bir reklam filmiyle tanıtıyor.

Sanat ile zanaatı buluşturan “arts and crafts” akımının temsilcilerinden İngiliz sanatçı De Morgan’ın fantastik yaratıklarının hayat bulduğu 60 saniyelik reklam filmi An Otter’s Tale izleyicileri her şeyin mümkün olduğu bir masala tanıklık etmeye davet ediyor.

“Her yıl nazarımda ‘arts and crafts’ akımının kahramanı olan farklı bir ismi odağımıza alıyoruz” diyor Moda Tasarımcısı ve LOEWE Kreatif Direktörü Jonathan Anderson. William De Morgan üzerine çalışmanın kendisi için son derece doğal bir sürecin sonucu olduğunu söyleyen tasarımcı, De Morgan’ın “arts and crafts” akımına önemli katkıları olan bir isim ve dönemin gerçek fantazistlerinden biri olduğunu ekliyor:

“Bu kampanya tüm klişelere başkaldırıyor. William De Morgan yeni koleksiyonun ana ilham kaynağıydı ve çalışmaları, koleksiyonu temsil eden gizemli, garip ve eğlenceli bir film için son derece uygun eden bir çıkış noktası oldu.”

180’i aşkın kişiden oluşan bir ekibin çabalarıyla hayat bulan reklam filminin yönetmenliğini üstlenen Nina Gantz, kampanya hakkında şu yorumda bulunuyor:

“LOEWE’nin brief’i William De Morgan’ın dünyasını hayata geçirecek bir film çekmemiz yönündeydi. İçine dalınacak hayretler uyandırıcı bir dünyaydı bu! Isle of Dogs ve Frankenweenie gibi filmlerde görev almış, gerçek bir kukla dehası olan Josie Corben’ın da bu güzel uğraşımızda yanımızda yer almasından büyük mutluluk duyduk.”

KÜNYE

  • Reklamveren: LOEWE
  • Yönetmen: Nina Gantz
Kaynak: Harper's Bazaar Arabia

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.