Mizah ve karikatür Ferroli satışlarını artırdı

Penguen çizeri Serkan Altuniğne'nin Ferroli için hazırladığı ‘Eskimolar Türk Olsaydı’ kitabı tüketiciyi 'güldürürken bilgilendiriyor'.

28.12.2012 - 18:01 | MediaCat

Mizah ve karikatür Ferroli satışlarını artırdı

Isıtma-soğutma sistemleri alanında 5 yıldır üretim yapan Ferroli, karikatürist Serkan Altuniğne’ye hazırlattığı ‘Eskimolar Türk Olsaydı’ kitabıyla tüketiciyi mizah yoluyla bilgilendirmeyi tercih etmiş.

Altuniğne’nin Penguen’deki üslubunu yansıttığı çizimlerde Eskimo Türkleri Kombili ve Donbili aileler temsil ediyor. İki ailenin komik maceralarıyla doğru ve tasarruflu ısınmayı eksen alan diyaloglar ve esprili maniler yer alıyor; örneğin şöyle:

Ucuz etin yahnisi, pek zor olur yemesi

Tasarrufu da sever, dahi ev ahalisi

1 koyarsın içine yoğuşa yoğuşa 2 olur enerjisi

Tasarrufuyla cep yakmaz yoğuşma teknolojisi

Kombililer ve Donbililer, kitabın adına uygun olarak Türkiye’de yaşayan insanlar gibi evlilik programları izliyor, 80’ler partisine katılıyor, komşu muhabbetleri yapıyor, işten igloya iglodan işe yaşayıp gidiyor…

 

Kombililer & Donbililer

Kombililer & Donbililer

Daha önce ‘Kombi Hakkında 50 Soru – Cevap’ ve ‘Enerji Verimliliği Hakkında 20 Soru – Cevap’ kitapçıkları yayınlayan Ferroli, bu son projeyle enerji verimliliği gibi teknik bir konuyu mizahın gücüyle tüketicilere daha rahat iletmeyi amaçlamış. Bunun markaya yansıması ise ürün satışlarındaki yüzde 35 civarındaki artış. Firma, önümüzdeki yıllarda da benzer çalışmaları sürdürecek.

‘Eskimolar Türk Olsaydı’ karikatür kitabı, Türkiye’deki 500’ü aşkın Ferroli yetkili satıcı ve servislerinde tüketicilere ücretsiz olarak dağıtılacak. Türkiye’deki tüm Ferroli noktaları için www.ferroli.com.tr’den detaylı bilgi alınabilir.