MediaCat

Minik dostlara destek vakti

Petco’dan yalnızlığa yeniden alışması gereken evcil hayvanlarla empati kuran kampanya.

Minik dostlara destek vakti

Çalışanlar ofisten çalışma sistemine geri dönerken, son 1,5 yıllık süreçte sahiplerinin ev içindeki varlığına ve ilgisine alışan evcil hayvanları zor günlerin beklediği ortada. ABD merkezli evcil hayvan ürünleri markası Petco’nun kısa süre önce gerçekleştirdiği ve köpek sahiplerinin yüzde 72’sinin, kedi sahiplerinin ise yüzde 51’inin evcil hayvanlarında kaygı belirtileri gözlemlediğini ortaya koyan araştırması da bu öngörüyü destekler nitelikte.

Yakın zamanda kendisini hayvanlar için bir sağlık ve zindelik destinasyonu olarak yeniden markalayan Petco, Droga5 imzalı yeni kampanyasında evde yalnız başına vakit geçiren bir köpeği bir insan olarak tasavvur ediyor. Özlemle pencereden dışarı bakan bir adamın kendi kendine “Herkes işine dönüyor ve sen yine yalnızlığa dönüyorsun…” diye mırıldanmasıyla başlayan reklam filmi, bu dönemde evcil hayvanların mental sağlığını korumaya yardımcı olma konusunda Petco’nun üstlenmeye hazır olduğu rolü vurguluyor.

Petco, evcil hayvan sahiplerine minik dostlarındaki kaygı belirtilerini fark etmelerini ve bununla baş etmelerini kolaylaştırmayı hedefleyen kurslar sunuyor.  “Ayrılık ve Sosyal Kaygı için Hazırlık” başlıklı eğitim seminerini ücretsiz olarak veren Petco, ayrılık kaygısı ile ilgili dört haftalık bir kursu ise 99 ABD Doları karşılığında sunuyor. Şirket ayrıca aktris Olivia Munn ile konuya ilişkin bir Instagram Live oturumuna da ev sahipliği yapıyor.

Eski CMO Tariq Hassan’ın McDonald’s’a transfer olmasının ardından geçen ay pazarlamadan sorumlu müdürlüğe terfi eden Katie Nauman, “Gerçek şu ki pandemi bitmedi, ancak insanların alışkanlıkları değişiyor. Evcil hayvanlarının bu duruma hazırlıksız yakalanmamalarını sağlamak için onlara yardımcı olmak istiyoruz” diyor.

Petco Pet Wellness Council Üyesi ve Kıdemli Araştırma Görevlisi Dr. Alexandra Horowitz ise “Birlikte yaşadığımız hayvanlar, arkadaşlıklarıyla pandemi ve sosyal izolasyon dönemini daha rahat geçirmemize yardım etti. Evde daha az zaman geçirmeye başlarken onlara bu iyiliklerinin karşılığını vermemiz çok önemli” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.