Mindshare markası yenileniyor

Mindshare müşterilerinin 'birincil iş ortağı' olma amacını taşıyan dünya çapındaki yeniden yapılanmasını...

24.09.2008 - 12:27 | MediaCat

Mindshare müşterilerinin ‘birincil iş ortağı’ olma amacını taşıyan dünya çapındaki yeniden yapılanmasını yansıtacak şekilde marka kimliğini yeniliyor. Uluslararası pazarlama ve medya şirketi Mindshare, bugün tüm dünyada kurumsal kimliğindeki kapsamlı değişimi açıklıyor.

Marka ajansı Moving Brands ile sürdürülen ortak çalışma sonucunda gerçekleştirilen yeni tasarım, WPP grubuna bağlı Mindshare’in bu yılın Nisan ayında açıkladığı ve dünya çapında halen sürmekte olan yeniden yapılanması ile örtüşüyor. On yıl önceki kuruluşundan bu yana ilk kez yeniden yapılanma kararı alan ajans, müşterilerinin “birincil iş ortağı” olma amacını taşıyor.

1997’de JWT ve Ogilvy & Mather’ın medya departmanlarının birleşmesi ile kurulan ajansın o dönemde seçtiği kurumsal rengi olan mor kullanılmaya devam edecek. Ancak, ajansın logosu ve görsel kimliği tamamen yenileniyor. Yeni logo, Mindshare için özel olarak tasarlanmış yazı karakterine ek olarak, Mindshare’in yeni ortaklık sembolünü de içeriyor.

Bu sembol, Mindshare’in işinin yapısını ve şeklini yansıtacak şekilde tasarlandı. Sembol, Mindshare’in müşterileriyle, tedarikçileriyle ve diğer ajanslarla olan ortaklıklarını yansıtan yeni ve güçlü bir şekil oluşturacak biçimde biraraya gelen iki şekilden oluşuyor. Renk akışı işin her adımında yer alan yaratıcılığı sembolize ederken, bütünü oluşturan parçalar Mindshare’in platformdan bağımsız çalışma anlayışının ve müşterilerinin işine olan ‘açık kaynak’ yaklaşımının bir parçası olarak biraraya getirilmiş uzmanlık birimlerini yansıtıyor. Mindshare düzyazı olarak yazıldığında, ‘S’ harfi bundan böyle eskiden olduğu şekilde büyük harf olarak kullanılmayacak. Yani, firma ismi bundan böyle MindShare olarak değil, Mindshare olarak yazılacak.

Bu, görsel olarak, bir düzineden fazla uzmanlık biriminden oluşan yapısını, yeniden yapılanma sürecinde birbirine entegre ve işbirliği içinde çalışan dört grupta (Client Leadership, Business Planning, Invention ve Exchange) toplama kararı alan ajansın sadeleştirilmiş yeni çalışma anlayışını yansıtıyor olacak. Bu yeni logo, Mindshare’in yeni teknolojiye olan ilerici yaklaşımını ve medya ortamındaki gelişmelere açıklığını ifade ediyor.

Mindshare Worldwide CEO’su Dominic Proctor ise yeni marka kimliğine yönelik olarak şunları söylüyor: “Kurulduğumuzda geleceğin ajansı olmak istiyorduk. Geçen 10 yıla rağmen bu hedef ilk günkünden çok daha güçlü. Bugün, bizi o geleceğe hazırlayan ve dünya çapında devam etmekte olan yeniden yapılanmamızın da işaret ettiği bu tutkumuzu yansıtan yeni marka kimliğimizi açıklıyoruz.” Dominic Proctor sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu çalışma tüm dünyadaki ofislerimizin katkılarının bir sonucudur ve en büyük varlıklarımızdan biri olan dünya çapındaki ağımızın tutarlılığının ve müşterilerimizle birlikte pazarımızın gündemini belirlemek konusundaki hiç eksilmeyen tutkumuzun bir yansımasıdır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.