MediaCat

Milyarderlerin yoksul portreleri

Dünyanın en zenginleri, yoksulluk içinde yaşadıkları alternatif bir evrende nasıl görünürlerdi? Midjourney yanıtlıyor.

Milyarderlerin yoksul portreleri

Hint görsel sanatçı Gokul Pillai, Midjourney aracılığıyla dünyanın en zengin insanlarının yoksulluk içinde yaşasalardı nasıl görüneceklerini hayal etti.

Bill Gates’ten Jeff Bezos’a, Elon Musk’tan Mark Zuckerberg’e kadar çağa damga vuran milyarderlerin lekeli üstleriyle sefalet içindeki gecekondu mahallelerinde boy gösterdiği portreler görenleri farklı bir gerçekliğe konuk ediyor.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gokul Pillai (@withgokul)

20 bine yakın beğeni alan paylaşıma gelen yorumların pek çoğu, Elon Musk’ın fakir portresinin bile zengin göründüğüne dikkat çekiyor. En çok beğenilen portre Bill Gates’inki olurken, çalışmada kadın milyarderlerin yer almaması eleştiriliyor.

Geçtiğimiz haftalarda sosyal medya Papa Francis’in sokakta Balenciaga şişme montuyla yürüdüğü, Mark Zuckerberg’ün podyumda parlak Louis Vuitton takımıyla salındığı görüntülerle çalkalanmıştı. Yapay zekâ üretimi görseller dezenformasyon endişelerini kuvvetlendirse de bir taraftan bu ve benzeri çalışmalar hayal gücünü beslemeye ve yüzleri gülümsetmeye devam ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.