Kadınlara yeni sakinleştirici: Milano

Pepperidge Farm'dan sıra dışı bir bisküvi reklamı.

18.03.2013 - 11:21 | Ali Kuru

Milanos, kadınların yeni sakinleştiricisi

Y&R New York ve yönetmen David Shane imzalı yeni reklam filmi Pepperidge Farm’ın bünyesinde bulunan Milano bisküvilerini görece riskli bir yolla tanıtıyor.

Sakinleştiricilerin etkisi olmadan tahammül etmenin hayli zor olduğu sıkıcı iş yemeklerinden birine gitmek üzere olan bir çifti hayal edin. Kadın, elinde sıkıca tuttuğu bir kadehle kocasının patronu ve eşiyle birlikte çıkacağı yemek öncesi kendisini attığı kanepede rahatlamaya çalışıyor. Şehir hayatının bunaltan yapısını yenmek için sıkça çeşitli kimyasallar kullanan dizi karakterlerini düşündüyseniz, bu hikâyenin o yönde seyretmemesi sizi şaşırtacak. Zira ortada sakinleştirici değil, yalnızca Pepperidge Farm‘ın Milano bisküvileri var.

Bu film, daha önceki kampanyalarda ürün odaklı çalışan ve kalite gibi değerlere odaklanan Milano için büyük bir değişime işaret. Campbell Soup Co. Pepperidge Farm bisküvileri işletme müdürü Suzanne Goodrich bu değişimi açıklarken “tüketicilerimiz kalitemizi zaten bildiği için eski pazarlama yöntemimiz istediğimiz etkiyi yaratmıyordu” diyor. Yapılan yeni reklam filmi ile ‘duygusal bir bağ’ kurmaya çalıştıklarını belirten Goodrich, kadınların kendilerine ait zamanlarına vurgu yapmak istediklerini ifade ediyor.

Haluk Kasarcı

(kaynak: creativity online)