Midenizdeki kredi kartı

WWF'ten plastik tüketimine çarpıcı bir yaklaşım.

12.06.2019 - 10:38 | Sencer Uçar

WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) ve Avustralya’daki Newcastle Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan güncel bir çalışmaya göre, her birimizin vücuduna her hafta yaklaşık beş gram kadar plastik giriyor. Bu miktar ayda 21 grama, yıldaysa 250 grama ulaşabiliyor.

Plastik Beslenmeniz kampanyasında WWF ve ajansı Grey Malezya çalışmanın sonuçlarını gramlardan ziyade nesnelerle ele alıyor. Hazırlanan ilanlarda ve reklam filminde gramların yerini tarak, elbise askısı, tükenmez kalem, kredi kartı ve zar alıyor. Vücudumuza giren plastik miktarı, sofrada yer alması pek de mümkün olmayan nesnelerle gözler önüne seriliyor.

Japonya, Avustralya, Birleşik Krallık, Singapur, Kolombiya, Meksika ve Almanya gibi ülkelerde yayına giren kampanya televizyonda, dijitalde ve açıkhavada boy gösterecek.

Kampanya için Yourplasticdiet.org adlı bir de internet sitesi hazırlandı. Siteyi ziyaret edenler, kişisel beslenme alışkanlıklarına dair bilgileri paylaşarak, vücutlarına her hafta ne kadar plastiğin girdiğini öğrenebiliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: WWF
  • Reklam Ajansı: Grey Malezya
Kaynak: Branding in Asia