Michel Gondry’den iPhone ile bir kısa film

iPhone 7 Plus ile film nasıl çekilir?

04.07.2017 - 10:28 | Sencer Uçar

Michel Gondry'den iPhone ile bir kısa film

Her ne kadar geniş kitleler tarafından Eternal Sunshine of the Spotless Mind gibi uzun metraj filmler ile tanınıyor olsa da Radiohead, Björk, Beck, Massive Attack, Lenny Kravitz, Daft Punk, Kylie Minogue ve The White Stripes gibi isimlerin video kliplerinin yönetmenliğini de üstlenerek kısa metraj projelere imza atan Fransız yönetmen Michel Gondry, Apple ile işbirliğine giderek, çekimlerini sadece iPhone 7 Plus kullanarak tamamladığı yeni bir kısa metraj filme imza attı.

Gondry’nin işlerine aşina olanlar, Détour adlı bu yeni filmi izlediklerinde hiç de yabancılık çekmeyecektir. Konusundan kısaca bahsedecek olursak, filmde arabaları ile tatile çıkan bir ailenin küçük kızına ait bisikletin yolda ansızın düşmesi sonucu çıktığı yolculuk işleniyor. Fazla spoiler vermemek adına burada bırakalım ve esas noktaya gelelim: Filmin iPhone 7 Plus ile çekildiğine inanmak kimi zaman biraz güç olabilir. Fakat işin ustası Gondry devreye girdiğinde, insanın iPhone 7 Plus kullanarak neler yapabileceği de gözler önüne serilmiş oluyor. Üstelik, Apple Birleşik Krallık’ın websitesi ziyaret edilerek, Gondry’nin kullandığı tekniklere de göz gezdirilmesi mümkün.

Lafı daha da uzatmadan, Gondry’nin iPhone 7 Plus ile çektiği Détour’u da buraya bırakalım:

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.