MediaCat

Meta fiziksel mağaza hazırlığında

Metaverse’e odaklanan Meta, insanlara fiziksel mağazalarla ulaşma seçeneğini değerlendiriyor.

Meta fiziksel mağaza hazırlığında

Metaverse inşasına öncelik verme hedefiyle geçtiğimiz günlerde Facebook adını bir kenara bırakan Meta, insanlara bu yeni evrenin kapılarını fiziksel mağazalarla açma seçeneğini değerlendiriyor.

The New York Times’ta yer alan habere göre, şirketin fiziksel mağaza açma planları yeniden markalama sürecinin öncesine uzanıyor. Konuya yakın isimler, deneyimin öne çıkacağı Meta mağazalarındaki ana hedefin, insanları şirketin Reality Labs birimi tarafından geliştirilen sanal gerçeklik başlığı ile artırılmış gerçeklik gözlüğü gibi cihazlarla tanıştırmak olduğunu belirtiyor. Meta mağazalarının, insanlara sanal ve artırılmış gerçekliğin eğlenceli ve heyecan verici olduğunu gösterme konusunda yardımcı olabileceği değerlendiriliyor.

The New York Times’ın ulaştığı şirket belgelerine göre, mağazaların hedefleri arasında dünyayı daha açık ve bağlı hale getirmek yer alıyor. Belgelerde mağaza ismi için değerlendirilen seçenekler arasında Facebook Store’un öne çıktığı görülse de, şirketin ismini Meta olarak değiştirmesinden ötürü isim konusu belirsizliğini koruyor. Zira geçtiğimiz günlerde Oculus marka adının devam etmeyeceği ve Meta adını alacağı, Oculus Quest’in Meta Quest olacağı ve Facebook Portal’ın da Meta Portal olarak yeniden markalanacağı açıklanmıştı.

Belgelerde ana mağazanın Kaliforniya’daki Reality Labs ofisinin yer aldığı Burlingame’de açılmasına dair planlar yer alıyor ancak konuya yakın isimlerin belirttiği üzere Meta’nın henüz gelişme aşamasındaki fiziksel mağaza açma planları kesinleşmiş değil. Şirketten konuya ilişkin resmî bir açıklama ise paylaşılmadı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.