Menarini’de 36 ülkenin sorumluluğu Türkiye’de

Menarini'de yeniden yapılanma doğrultusunda 36 ülkenin sorumluluğu Türkiye'ye verildi.

03.09.2020 - 14:03 | MediaCat

Menarini'de 36 ülkenin sorumluluğu Türkiye'de

İtalya menşeli ilaç firması Menarini, gerçekleştirdiği yeni yapılanma doğrultusunda üç kıtada 36 ülkenin sorumluluğunu Türkiye’ye verdi. İlaç firması İbrahim Etem – Menarini’de 2014 yılından bu yana genel müdürlük görevini üstlenen Uğur Bingöl ise 1 Eylül itibarıyla Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika bölgesinin de genel müdürlüğüne atandı. Bingöl, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin tüm strateji ve ticari operasyonlarının liderliğini üstlenecek.

Türkiye’nin yanı sıra Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin de dahil olduğu geniş bir ekibe liderlik edecek olmasından duyduğu heyecanı dile getiren Uğur Bingöl, “Tarihinde birçok ilklere imza atan İbrahim Etem – Menarini olarak, yıllık 100 milyon kutunun üzerinde üretimimiz, 1000’in üzerinde çalışanımız, alanında uzman ekibimizle sürdürdüğümüz yüksek performansımız ve değerli insan kaynağımızla Türkiye’deki başarımızı sınır ötesine taşıdık. Bundan sonraki süreçte Türkiye olarak Afrika ve Ortadoğu operasyonlarına liderlik edecek olmak ve Türkiye’nin ilaç sektöründeki başarısını daha da ileriye taşıma fırsatı bulmak ayrıca gurur verici. Türkiye’deki başarılı operasyonlarımızı diğer bölgelerde de devam ettirmek ve Menarini’nin insan odaklı projelerini üç bölgede de aynı özveriyle sürdürmek ise en büyük hedefimdir” dedi.

Lisans eğitimini 1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olarak tamamlayan Uğur Bingöl, Koç Üniversitesi’nde tamamladığı MBA eğitiminin ardından kariyerine ithalat, ihracat ve ticaret alanlarında adım attı. 1989 yılında ilaç sektörüne MSD firmasında grup ürün müdürü olarak geçiş yapan Bingöl, 25 yıl boyunca farklı alanlarda üst düzey yönetici olarak görev aldı. Bingöl, Menarini bünyesine 2014 yılında katılmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.