Memorial, Alman Hastanesi’ni alıyor

Bünyesinde Alman Hastanesi’ni de bulunduran Universal Grubu’nun yüzde 51’ine Memorial talip oldu.

15.01.2013 - 15:04 | MediaCat

Memorial, Alman Hastanesi’ni alıyor

Son dönemde personel maaş ödemelerindeki sıkıntılar ve istifalarla gündeme gelen, bünyesinde Alman Hastanesi’ni de bulunduran Universal Grubu’nun yüzde 51’ine Memorial talip oldu. Universal Genel Müdürü Esat Erkuş, satışın 13 Şubat’ta kesinleşeceğini söyledi.

Hürriyet’ten Eren Güler imzalı habere göre Universal Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Esat Erkuş yaklaşık 4 aydır görüşmelerin devam ettiğini söyleyerek, “Memorial yüzde 51 hisseyi istiyor. 13 Şubat’ta olağanüstü Genel Kurulumuz var. Burada satışın olup olmayacağı yönde bir karar alacağız” dedi.

Universal’da aralarında ADM Capital, PGGM ve bir Dünya Bankası kuruluşu olan IFC’nin oluşturduğu yabancı ortaklı bir konsorsiyumun yüzde 26’lık payı bulunduğuna dikkat çeken Erkuş, “Yabancı ortaklar bu paylarını satmak istemiyor. Eğer satış gerçekleşirse üç ortaklı bir yapı oluşacak” diye konuştu. Erkuş, satışın gerçekleşmesi halinde Türkiye’nin en büyük sağlık grubunun ortaya çıkacağına dikkat çekti.

Memorial Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın da Universal ile yaptıkları görüşmeleri doğrularken, “görüşüyoruz ama bazı şartlarımız var. Şimdilik anlaşma ihtimali biraz daha uzak görünüyor” ifadesini kullandı. Universal’in yaşadığı sıkıntılar nedeniyle karışık bir yer olduğunu belirten Aydın, “yılların getirdiği bazı karışıklıklar var. Ne ile karşılaşacağımızı tam olarak bilemiyoruz. Biz prensip olarak hep çoğunluk hisseyi almak isteriz ve işimize kimseyi karıştırmayız. Bizim de yoğurt yiyişimiz budur” dedi.

 

(kaynak: Hürriyet/ Eren Güler)