Memeler de kıskanır

Kalenji'den rahatlık vurgulu bir reklam filmi.

10.10.2017 - 10:45 | Sencer Uçar

Göğüsler de kıskanır

Spor yaparken genellikle ayakkabılarımızın ve kıyafetlerimizin rahat olmasını tercih ederiz. Fakat Ipsos’un konu üzerine gerçekleştirdiği bir ankete göre sporcu sütyenleri, spor yapan kadınların öncelikleri arasında dördüncü sırada yer alıyor. Söz konusu çalışmayı referans alarak yola çıkan Decathlon markalarından Kalenji de sporcu sütyenlerine gereken önemin verilmemesini bir animasyon reklam filmi ile gündeme getiriyor.

Fransız reklam ajansı Rosapark imzalı filmde, çalıların arasına gizlenen bir çift meme, yolda ilerleyen spor ayakkabılarını hayranlıkla izliyor ve her ne kadar animasyonda görülemiyor olsalar da ayakkabıların rahatlığının keyfini süren ayakları kıskanıyor.

Kalenji’nin bu hamleyle vurgulamaya çalıştığı bir nokta daha var: Marka, kadınların büyük çoğunluğunun koşu esnasında meme ağrısıyla karşılaşmalarına rağmen yüzde 44’ünün sorunun çözümünü göz ardı ettiğine ve konforlu sporcu sütyenleri ile sıkıntının ortadan kaldırılabileceğine dair bulgulara ulaşan Breast Health’ten Portsmouth Araştırma Grubu’nun çalışmasına da dikkat çekiyor.

Kaynak: Creativity Online