Medya Derneği’nden CHP’li vekile tepki

Üç gün önce kuruluşunu bir basın toplantısı ile resmen duyuran Medya Derneği, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in dernekteki görevi nedeniyle...

26.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Üç gün önce kuruluşunu bir basın toplantısı ile resmen duyuran Medya Derneği, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in dernekteki görevi nedeniyle ortaya atılan iddialara tepki gösterdi. Medya Derneği’nden gelen açıklama şu şekilde: 

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Sayın Ali İhsan Köktürk’ün derneğimiz ve derneğimiz üyelerinden TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim Şahin hakkındaki iddia ve yakıştırmalarını esefle karşılıyoruz.

Önyargılı, ayrımcı ve kamplaştırıcı bir tavırla, medya meslek örgütlerini siyasi tercih yaftasıyla hedef alan bu yaklaşım kabul edilemez. Türkiye’nin saygın ve geniş kitlelere hitap eden yayın organlarıyla birlikte kamu yayıncılığının öncü kurumu üyemiz TRT’yi karalama amacı taşıyan bu yaklaşım, basın özgürlüğü ve sivil toplum hakları bağlamında üzüntü vericidir.

Kamu/özel bütün medya kuruluşlarının ve yöneticilerinin herhangi bir mesleki sivil toplum faaliyetinden dolayı suçlanması çağdaş demokratik toplumlarda örneği görülen bir davranış değildir.

Sayın milletvekiline bu tavrını gözden geçirmesi çağrısında bulunuyoruz.

Medya Derneği Yönetim Kurulu

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.