Medya çalışanları ‘geleneksel aile’ dedi

Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünce yaptırılan araştırmaya göre, medya çalışanları...

11.08.2008 - 11:06 | MediaCat

Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünce yaptırılan araştırmaya göre, medya çalışanları geleneksel aile değerlerine önem veriyor. Medya mensupları, aileye ilişkin kararların tüm aile bireylerince alınması gerektiğine inanıyor.

Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünce (ASAGEM) yapılan “Medya Profesyonellerinin ve Medyanın Aile Algısı Araştırması”na göre, medya çalışanları geleneksel aile değerlerine önem veriyor.

Medya çalışanlarının Türk aile değerlerine ilişkin algılarını ortaya koymak amacıyla yaptırılan araştırmada, 107 televizyon, 45 gazete, 42 radyo, 42 dergi, 18 internet haber sitesi çalışanı olmak üzere toplam 304 kişiye anket uygulandı, 56 kişiyle de görüşüldü. Anket çalışmasına 107 kadın, 197 erkek, mülakata ise 16 kadın 40 erkek medya çalışanı katıldı.

Katılımcılara geleneksel aile değerleri, cinsellik, anne çocuk ilişkisi, çocuğun değeri, evliliğe bakış açıları, kadın rolleri, kariyer, akraba ilişkileri, evlenme, boşanma, birlikte yaşama, aldatma, sadakat ve şiddet konularında sorular yöneltildi.

Araştırmaya göre, medya çalışanlarının büyük bir kısmı için geleneksel aile değerleri önem taşıyor. Katılımcıların yüzde 59.5’i “ailenin geleneksel değerlerinin korunması için elinden geleni yapacağını” ifade ediyor. Medya çalışanlarının yüzde 52’si “günümüz koşullarının ortaya çıkarttığı aile modelinin kendilerini endişelendirdiğini” dile getiriyor.

“Modern koşullar ne olursa olsun aile geleneksel yapısını sürdürmelidir” yargısını, katılımcıların yüzde 55.6’sı onaylarken, yüzde 28.9’u da reddediyor.

Kaynak:Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.