MediaCat

Medina Turgul DDB’ye yeni kreatif direktör

Ertuğ Tuğalan, yeniden yapılanma sürecinde ajansın yeni kreatif direktörü oldu.

Medina Turgul DDB’ye yeni kreatif direktör

2008 – 2011 yılları arasında kreatif kadrosunda çalıştığı Medina Turgul DDB’ye 2016 yılında yönetici konumunda dönüş yapan Ertuğ Tuğalan, yeniden yapılanma sürecinde ajansın yeni kreatif direktörü oldu.

Ankara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmasının ardından kariyerine 2007 yılında reklam yazarı olarak adım atan Ertuğ Tuğalan, bu yıllarda çektiği belgesellerle yönetmenlik dalında Altın Portakal ve Altın Koza gibi ödüller kazandı. Belgesel filmleri yurtiçi ve yurtdışı film festivallerinde gösterilen Tuğalan, 2008’de Medina Turgul DDB’de reklam yazarı olarak çalışmaya başladı. Tuğalan, 2011 yılında Rafineri’de kısa süre çalıştıktan sonra Concept’e geçti ve burada beş yıl boyunca metin yazarı ve kreatif grup başkanı olarak görev aldı.

Ekip arkadaşlarıyla birlikte Cannes Lions, London International Awards, Epica Awards, Eurobest, Golden Drum, New York Festivals, Felis Ödülleri ve Kristal Elma gibi yarışmalarda birçok ödüle layık görülen Tuğalan; New York Festivals, Felis Ödülleri ve Kırmızı Ödülleri gibi organizasyonlarda jüri üyeliğinde de bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.