MediaCat’ten yeni bir ek

SosyoCat Eylül ayında MediaCat okurlarıyla buluştu.

05.09.2014 - 13:48 | Arzu Nilay Kocasu

MediaCat, Eylül sayısında okurlarına iki ek birden sunuyor: Bu yıl ilk kez yayımlanan sosyal medya özel eki SosyoCat ve gerek reklam gerek medya planlama sektörlerinde hizmet veren tüm profesyoneller için başvuru kaynağı niteliği taşıyan Medya Rehberi 2014.

Pazarlamanın  hazır kıta markaları

Sosyal medyanın tüketicilerin gündelik yaşamında giderek daha fazla yer kaplaması, hedef kitlesiyle diyalog kurmak isteyen markalar için mecrayı gitgide daha önemli kılıyor. Bu bağlamda gündeme atıfta bulunan, yaratıcı ve farklılaşan içerikler üretmek ise elzem. Super Bowl’dan Oscar Ödül Töreni’ne, sıradan bir televizyon haberinden  gösterişli bir etkinliğe kadar gündeme oturmayı başaran her konu, ondan içerik üretmeye hevesli markaların hedefinde.

Markaların Temmuz sosyal medya karnesi
Socialbakers, bölgelere göre aylık olarak hazırladığı sosyal pazarlama raporlarının Temmuz ayı verilerini yayınladı. Socialbakers raporuna göre Temmuz 2014’te Türkiye’de sosyal medyanın adından en çok söz ettiren sektörü yaklaşık 30 milyonluk bir takipçi sayısıyla FMCG (gıda) olurken  birinciyi 26 milyonu aşan bir sayıyla e-ticaret takip ediyor.

Dijitalde satan reklam yaratmak

“Bir zamanlar tüketicinin en iyi içerik tercihi iki saatlik bir prime time televizyondu. Ama YouTube’a sadece geçen ay yüklenen içerik miktarı, son 60 yıldır yayınlanan bütün televizyon yayınlarından daha fazlaydı” diye Luke Sullivan başucu eseri Satan Reklam Yaratmak’ın dijital dünyaya uyarlanmış yeni versiyonunda. Yeni mecralara hakkını veren Sullivan, sektöre taktik vermeye devam ediyor.

Medya Rehberi 2014

Televizyon, gazete, dergi, açıkhava, dijital ve radyo olmak üzere altı büyük mecrada faaliyet gösteren firmaların iletişim bilgileri ve tanıtımlarına yer vererek mecralara kendilerine reklamverene tanıtma  fırsatı veren Medya Rehberi gerek reklam gerek medya planlama sektörlerinde hizmet veren tüm profesyoneller için başvuru kaynağı niteliği taşıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.