MediaCat’ten siyasi liderlere çağrı

MediaCat siyasi liderleri canlı yayında buluşturmak için Change.org’da kampanya başlattı.

21.10.2015 - 13:45 | MediaCat

MediaCat’ten siyasi liderlere çağrı

Liderler canlı yayında tartışabilsin; seçmen, liderleri tartabilsin; siyaset normalleşsin…

1 Kasım Türkiye Genel Seçimleri’ne az bir vakit kaldı ancak seçmenin çok önemli bir eksiği var: Seçmen oy verebileceği parti liderlerinin karşı karşıya gelip düşünce ve projelerini birbirleriyle tartışmalarına henüz şahit olamadı. Belki de hiç olamayacak!

Sizce bu normal mi?

Oy pusulasını eline alan her seçmen siyasi partilerin isim ve amblemlerinin hemen altında parti genel başkanlarının isimlerini de görür. Oy pusulalarında yan yana isimleri yazılı bu liderleri bir televizyon ekranında yan yana konuşup tartışırken görmeden büyümüş milyonlarca seçmenimiz var.

Sizce bu normal mi?

Demokratik ülkelerde siyasi liderlerin birlikte televizyon programlarına çıkıp, karşılıklı konuşup tartışmaları seçimlerin doğal bir parçasıdır. Tıpkı bir zamanlar Türkiye’de de olduğu gibi…

MediaCat dergisi olarak iletişimin siyasi, ticari ya da sosyal tüm kurum ve kuruluşlar için ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. İster seçmen ister müşteri sıfatını taşısın, iletişimin bütün vatandaşlara alternatif tercihler sunan en temel haklardan biri olduğunu çok iyi biliyoruz.

Ve tüm siyasi parti liderlerini, toplumun gözü önünde, birbirleriyle iletişim kurmaya davet ediyoruz.

Siz de diğer demokratik ülkelerin vatandaşları gibi, siyasi parti liderlerini 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde televizyonlarda canlı yayınlanacak açık oturumlarda karşılıklı olarak izlemek ve değerlendirmek hakkınızı talep ediyorsanız…

Siz de “iletişim normalleştirir” diyor ve siyasi parti liderlerine bu mesajı ulaştırmak istiyorsanız, kampanyamıza desteğinizi bekliyoruz.

Kampanyamıza destek vermek için lütfen tıklayınız.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.