MediaCat

MediaCat Temmuz sayısı karşınızda!

Tüm dünyanın radarındaki en tartışmalı başlıklardan “popülizm”, tüm yönleriyle MediaCat’in Temmuz 2017 kapağında.

MediaCat Temmuz sayısı karşınızda!

Sektör için haziran demek Cannes Lions demek. Bir Cannes serüvenini daha geride bıraktık. Temmuz sıcağına direnirken, elimizde malzeme çok, tartışılacak çok şey var. Ancak bu kez MediaCat’in temmuz kapağında, daha önceki yıllarda olduğu gibi Cannes’ı değil, gündemin en sıcak başlıklarından birini bulacaksınız: Popülizm.

MediaCat Temmuz sayısı karşınızda!

Popülist cazibe

Bu ay MediaCat kapak konusunda, mayısta Brüksel’de gerçekleşen EAPC buluşmasında masaya yatırılan Rising Populism tartışmasından ilhamla, “popülist cazibe” başlığını mercek altına alıyor. Konuyu; tarihsel dayanakları, araştırmalar, veriler, görüşler ve özel röportajlar eşliğinde çok yönlü bir bakışla okuma fırsatı bulacaksınız.

Cannes ve ardındaki sorular

Cannes Lions sahnesi 17-24 Haziran tarihlerinde cesur markaları, iyi içerik üreticilerini ve geleceği şekillendiren türlü paydaşları ağırladı. Aynı anda holdinglerin üst düzey yöneticileri kapalı kapılar ardında yapacakları maddi kesintileri planlıyorlardı.

Cannes Lions bu kez kafalarda birçok soru işareti bıraktı. En önemlisi de, şehriyle cazibe merkezi olan bu festivalin, reklam dünyası için cazibesini yitirmeye başlayıp başlamadığı. MediaCat Cannes Lions dosyasında en sıcak başlıkları ve Grand Prix’ye uzanan fikirleri bulacaksınız.

“Kötü fikirler asla ölmez!”

MediaCat Temmuz sayısı karşınızda!

MediaCat’in 25’inci yılına özel olarak hazırlanan 25 Yıl 25 Dakika sohbetlerinin bu ayki konuğu Hulusi Derici. 1979 yılından bu yana sektöre emek veren Derici ile “son kullanma tarihi olan bilgiler”den “-cılık, -culuk işler”e; kendi markalarından ödül organizasyonlarına uzanan samimi bir sohbet temmuz sayısında.

“Seni seviyoruz Cannes, özüne dön!”

MediaCat Temmuz sayısı karşınızda!

Maurice Lévy Publicis Groupe’un CEO koltuğuna oturduğunda takvimler 1987’yi gösteriyordu. Yerini çok kısa süre önce Arthur Sadoun’a bırakan Lévy ile seneye boy göstermeyecekleri Cannes’da bir araya geldik.

Publicis Groupe’un tartışma yaratan kararının nedenlerini, Publicis One Türkiye’ye dair beklentilerini ve geride bırakacağı mirası Lévy’den dinleyebilirsiniz.

Düğün ekonomisinin yeni aktörleri

Düğünler artık hiç olmadığı kadar dijital, hiç olmadığı kadar çok aktörlü. Biz de düğün sezonu en hararetli zamanlarını yaşarken, ekonomiye olan katkısından yaşadığı dijital dönüşüme kadar düğün sektörünü mercek altına aldık.

Gelenekselin güvenli suları

Reklam devlerinin Google Display Network’ten ve YouTube’dan reklamlarını çekmeleri yılın ilk ayından itibaren konuşulan bir konu. Bu noktadan sonra markalar iletişimlerini, marka güvenliği konusuna daha hassas yaklaşarak yürütmeye yöneliyorlar.

Bu süreç, markaların dijitalden kaçarak geleneksel medyanın kontrolüne ve güvenliğine sığınmalarıyla mı sonuçlanacak? Cevabı temmuz sayısında irdeledik.

Yaratıcılığın İzinde: Dilan Bozyel

MediaCat Temmuz sayısı karşınızda!

Doğa, şehirler, sokaklar, insanlar ve hikâyelerle yol alıyor Dilan Bozyel. Bir ânı fotoğraf karesine sığdırma ihtiyacını ise, “Şahit olma içgüdüsü ve özellikle değişik kültürleri, dünya çeşitliliğini tanımlayabilme… Fotoğraf makinemle sokakları arşınladığımda kendimi sosyal ve hayatın içinde hissediyorum” diyerek anlatıyor.

Bu ay Yaratıcılığın İzinde söyleşi serimizde Fotoğraf Sanatçısı Dilan Bozyel’in dünyasına konuk olduk.

Advertising Age dopdolu

Reklam dünyası “erkekler kulübü” unvanına sımsıkı yapışmış durumda. Peki, konunun muhatapları neler söylüyor? Latin Amerika ve Çin reklam sahnesindeki yolculuklarında hiç olmadıkları kadar hızlı. Ve son olarak bir de Cannes’dan büyük ödüllerle dönen en parlak kreatifler var. Hepsi ve daha fazlası bu ay Advertising Age sayfalarında…

İki ek birden: Veri Kiti ve PR Plus

Ödüllerden sıralamalara kadar pek çok sektörel veriyi sayfalarına sığdıran Veri Kiti bu ay derginizle size ulaşacak eklerden biri. PR Plus ise bu kez sizleri “Reklam mı PR mı?” sorusuyla karşılıyor.

Keyifli okumalar…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.