MediaCat tasarımını yeniledi

MediaCat Şubat sayısında yeni tasarımıyla okurlarıyla buluşuyor.

01.02.2016 - 15:00 | MediaCat

MediaCat tasarımını yeniledi

Dergicilik takvimiyle yılın ikinci ayı geride kaldı. İçinde süratle yol aldığımız 2016 da, MediaCat’in kendiyle olan daimi yarışını sürdürdüğü bir yıl olacak. MediaCat, direkt olarak bu anlayışın etkisiyle ilk adımları atılan ve uzun olduğu kadar yorucu bir sürecin sonunda nihai haline varan yeni tasarımıyla Şubat sayısında okurlarını selamlıyor.

Tasarımımızı emanet ettiğimiz, bu süreçte dergiyi en az bizim kadar sahiplenen ortağımız Daniska’ya tekrar teşekkürler. Peki, yenilenen yüzüyle MediaCat’te sizi neler bekliyor?

Markaların uzay çağına hoş geldiniz

Uzaya kargo taşımak, uzay turizmi, yörüngeye otel kurmak… Elon Musk’ın SpaceX’i, Richard Branson’ın Virgin Galactic’i ve Robert Bigelow’un Bigelow Aerospace’i uzak gibi görünen bu hayalleri gerçekleştirmek için gerekli adımları atan şirketlerden sadece bazıları. Bugün 330 milyar dolarlık bir pazar haline gelen uzay araştırmaları ve yatırımları, markalara da bu sonsuzluk evreninde sınırsız rekabet ve yaratıcılık vaat ediyor.

Yılın en büyükleri

Her yılın başında bir önceki yılın en büyük reklamverenlerinin yanı sıra en büyük medya ve yaratıcı ajanslarını bir araya getirdiğimiz yılın en büyükleri dosyası da bu sayıda. Nielsen verileriyle hazırlanan listede yaşanan değişikliklerin dikkatle okunacağına şüphe yok.

MediaCat tasarımını yeniledi

Tayfun Atay MediaCat’te

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yazar kadromuzda yenilikler yapmaya başladık. Şubat ayı itibarıyla yazarlarımız arasına Cumhuriyet gazetesinde köşe yazılarına devam eden, aynı zamanda Okan Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölüm Başkanı olarak görev yapan Tayfun Atay’ın eklendiğini büyük bir mutlulukla sizlerle paylaşıyoruz. Tayfun Atay’ın yazılarına derginin yanı sıra MediaCatonline.com’dan da ulaşabilirsiniz.

Markaların sadakat karnesi

Ketchup Loyalty Marketing’in FikriMühim işbirliğiyle yurt genelinde ilk kez 2014 yılında gerçekleştirdiği Türkiye Sadakat Programları Pazar Araştırması’nın 2015 sonuçları belli oldu. Tüketicilerin konu özelindeki davranışlarını ve yaklaşımlarını çeşitli yönlerden ortaya koyan araştırmanın sonuçları arasında en çok dikkat çekense Money Club’ın tüm segmentlerde en çok tercih edilen program olması. Türkiye’de en çok üye olunan 20 sadakat programının da listelendiği bu özel araştırma tüketici sadakati üzerine yeniden düşünmeye davet ediyor.

2016’da dijitali şekillendirecek trendler

WPP bünyesindeki global araştırma ajansı ağı Millward Brown’ın dijital ve medyanın 2016’daki seyrine ilişkin kapsamlı analizleri hazır. Global lansmanı gerçekleşmeden önce MediaCat’e ulaşan ve MB’nin yetkili isimlerinin yedi ana başlıkta 2016’ya ilişkin tahminlerini paylaştıkları raporu sizin için hazmı kolay hale getirdik.

MediaCat tasarımını yeniledi

Kerem Çatay’la dizi sektörü üzerine

Dizi sektörünün sorunları ne zaman çözülür bilinmez ama mevcut yapının sürdürülebilir olmadığı gün gibi ortada. Bütün bu sorunları bir de yapımcı tarafından dinleyelim dedik ve Ay Yapım’ın CEO’su Kerem Çatay’la bir araya geldik. Öncülerinden olduğu sektöre ilişkin paylaştığı çarpıcı rakam ve analizler için sizleri Kerem Çatay’la kaçırılmaması gereken bir sohbete bekliyoruz.

Avrupa’daki büyümenin itici gücü

P&G’nin Avrupa organizasyonuna dahil olduğundan bu yana bölgenin büyümesinde aslan payını alan P&G Türkiye’nin geçen yılını ve önümüzdeki yıl hazırlıklarını Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’ndan dinledik. Büyüme tahminlerinden sağlık kategorisinde yaşanacak gelişmelere uzanan sohbetin nüvesindeyse inovasyon vardı.

MediaCat tasarımını yeniledi

Global gündem yine Advertising Age’te

Las Vegas’ta gerçekleşen CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) 2016’dan Ödül Raporu 2015’e ve ABD’de 2015’in en yaratıcı 50 ismini bir araya getiren Creativity 50’ye uzanan geniş bir çerçevede pazarlamanın okyanus ötesindeki gündemi yine Advertising Age sayfalarımızda. Sektörün iki duayen ismi Al Ries ve Rance Crain’in köşe yazılarıyla derinliğini koruyan Advertising Age’i MediaCat’in yeni tasarımına uyarlanmış haliyle keyifle okumanızı umuyoruz.

Brand New

MediaCat soruyor: 2015 yılında sektörünüz, kategoriniz ya da markanız adına ne tür yenilikler yaptınız? İnovatif ruhunuzu nasıl besleyip hangi alanlarda katma değer yaratmayı başardınız? 2016 şafağından ardınızda kalan yıla baktığınızda, performansınızı ve rekabet yeteneğinizi nasıl değerlendirirsiniz?

İsmiyle müsemma yepyeni ekimiz Brand New, hem 2015 yılında tüketici nazarında ne gibi ihtiyaçlar belirdiğini hem de şirketlerin hangi çözümlerle bu ihtiyaçlara yanıt verdiğini ortaya koymayı amaçlıyor.

MediaCat tasarımını yeniledi

Bağımsız Ajanslar’ın gür sesi MediaCat’te

Network’lere meydan okuyan ve son yıllardaki performanslarıyla dikkat çeken bağımsız ajanslara dair güncel gelişmelerle dolu Bağımsız Ajanslar ekinde bu ay ajansların Bağımsızlık Manifestoları’nı, ve Türkiye’deki yaratıcı sektörlerin start-up ruhunu bulacaksınız. “Yaratıcı dünyada bir hayalet dolaşıyor; özgürlük hayaleti…”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.