MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu

MediaCat Nisan sayısında Türkiye’nin kadın profillerini belirledi.

29.03.2013 - 14:01 | MediaCat

MediaCat Nisan 2013 kapağı

Türkiye’nin yeni kadın profilleri

MediaCat, Nisan sayısında TGI Türkiye’den Funda Kadıoğlu ile birlikte bu kritik hedef kitleyi yakından tanımak için, Türkiye’nin yeni kadın profillerini belirledi. Türkiye’de TGI Türkiye Araştırması verileri kullanılarak yapılan kümeleme çalışmasında ortaya çıkan 21 kadın profilinin detayları MediaCat sayfalarında…

2012’nin en çok konuşulan markaları

MediaCat, FikriMühim işbirliğiyle, en çok ‘buzz’ yaratan markaları belirlemek üzere kapsamlı bir tarama yaptı. İlk kez geçtiğimiz yıl yapılan taramada bu yıl 3 bin 485 FikriMühim üyesine en çok konuştukları veya konuşulduğuna şahit oldukları markalar soruldu. Sonuçlar MediaCat Nisan sayısında…

Tüketici gözüyle ünlü – marka uyumu

Dora Araştırma, MediaCat için Garrison Group ve FikriMühim işbirliğiyle ünlülerin, işbirliği yaptığı markalarla tüketici gözünde ne ölçüde eşleştirildiğini sorgulayan bir çalışma gerçekleştirdi. 18 büyük reklamveren ile 18 reklam yüzü ünlünün birbirleriyle uyumunu ortaya koyan araştırmada, ünlülerin tüketicideki algısı ile hedeflenen marka algılarının ne derece eşleştiği incelendi.

NİSAN AYI SÖYLEŞİLERİ

Nurcan Akad:

‘Yazılı basına asla dönmem’

Meslek hayatı boyunca önde gelen gazetelerde önemli pozisyonlarda  bulunan, Türkiye’nin ilk kadın genel yayın yönetmeni Nurcan Akad, Milliyet gazetesinden ayrılıp Zete isimli Türkiye’nin ilk tablet gazetesinin oluşumuna katılmasıyla gündem yaratmıştı. Bu kez yine bir dijital mecranın, İlkEkran.com’un genel yayın yönetmenliğini üstlenen Akad, basılı mecradan dijital yayıncılığa geçişini ve her iki mecrada karşılaştığı zorlukları anlattı.

Tibet Sanlıman:

‘Biz kiralık katiliz’

Kurulalı iki yılı biraz aşmış olmasına rağmen yılın en büyük ajansları sıralamasında edindiği yer ile dikkat çeken Vietnam, ürettiği işlerle sık sık en çok hatırlanan reklamlar listesine de konuk oluyor. Denize olan tutkusuyla da bilinen Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör Tibet Sanlıman, son iki yılda ajansın nasıl bir seyir izlediğini ve neden ‘kiralık katil’ olduklarını anlattı.

Sinan Öncel:

‘Terliğin algısını değiştirdik’

Gisele Bündchen ile bir moda reklamvereni olarak büyük sükse yapan Twigy, spor iletişimini de ihmal etmiyor. Son olarak Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde karşımıza çıkan ‘terlik adamlar’ Twigy’nin ana mecrası olmaya devam ediyor. 25 yılı geride bırakan Twigy CEO’su Sinan Öncel, 2000 yılında hayata geçirdikleri Twigy markasıyla terliğin nereden nereye geldiğini anlattı.

 

Devamı ve daha fazlası MediaCat Nisan sayısında…