MediaCat

MediaCat Radar: Çarşamba

Günün MediaCat’in filtresinden süzülen özeti karşınızda.

MediaCat Radar: Çarşamba

Çin'de 14 yaş altı çocuklara TikTok kısıtlamasıABD’de TikTok’la ilgili gizlilik endişeleri büyüyor

ABD Temsilciler Meclisi, Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok’un üyeleri ve çalışanlarının kullandığı resmi cihazlara indirilmesini yasakladı. Meclis Başkanı tarafından salı günü tüm milletvekillerine ve personele gönderilen mesajda, uygulamanın “bir dizi güvenlik sorunu nedeniyle yüksek riskli” kabul edildiği ve tüm cihazlardan silinmesi gerektiği belirtildi.

Yeni kural, ABD eyalet hükümetlerinin ByteDance’e ait TikTok’u hükümet cihazlarından yasaklamak için attığı bir dizi adımı takip ediyor. Geçtiğimiz hafta itibarıyla 19 eyalet, Çin hükümetinin ABD’lileri izleyebileceği endişesiyle, uygulamayı resmi cihazlardan kısmen engellemişti.

Kaynak: The Guardian

Apple ve Tesla hisseleri düşüş yaşıyor

Çin’de artan vakalar üzerine uygulanan sıkı Covid-19 önlemleri Apple ve Tesla hisselerinde düşüşe yol açtı. Apple hisseleri Haziran 2021’den bu yana en düşük seviyelere ulaşırken, Tesla hisseleri ise Kasım 2021’den bu yana yüzde 73’lük düşüş kaydetti. Ülkedeki önlemler sebebiyle yaşanan üretim ve tedarik sıkıntısı sürüyor.

Kaynak: BBC

Yüce Auto’dan çalışanlarına 25 maaş ikramiye

Škoda’nın Türkiye distribütörü Yüce Auto’nun 100’den fazla çalışanına 25 maaş ikramiye dağıtması gündem oldu. İddiaları doğrulayan Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, “Bütün işverenlerin çalışanlarına haklarını zaten vermesi lazım. Açıkçası bunun bu kadar gündem olmasına hayret ettim. Sonuçta çalışanlarımızın hakkını verdik. Başarımızın altında çalışanlarımızın emekleri var. Bu yıl işlerimiz yolunda gitti ve böyle bir karar aldık. Bizim yaptığımız gayet normal bir şey. Geçen yıl da çalışanlarımıza 15 maaş ikramiye vermiştik” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Habertürk

İş Bankası Grubu’ndan enerji yatırımı

İş Bankası Grubu, enerjide önemli bir anlaşmaya imza atıyor. Birkaç ay önce entegre bir enerji portföyü oluşturmak amacıyla İş Enerji Yatırımları A.Ş.’yi kuran grup, Kahramanmaraş’tan Çorum’a 16 farklı şehirde 185 projesi bulunan Aldo Grup ile işbirliğine gidiyor. Aldo Enerji San. ve Tic. A.Ş.’nin yüzde 100 pay sahibi olacağı şekilde kurulacak Soli GES Anonim Şirketi’nin sermayesini temsil eden payların yüzde 50’si İş Enerji Yatırımları A.Ş. veya tarafından kurulacak şirket tarafından devralınacak.

Kaynak: dunya.com

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.