MediaCat

Raflarınızda MediaCat Mart sayısına yer açın

MediaCat yılın üçüncü sayısında, bir kez daha Creativity 50 seçkisiyle sizlerle.

Raflarınızda MediaCat Mart sayısına yer açın

Raflarınızda MediaCat Nisan sayısına yer açınYeni ayı bu yıl beşincisini hazırladığımız Creativity 50 seçkimizle karşılıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu şubat ayını da yurtiçi ve yurtdışında elde ettikleri başarılarla göğsümüzü kabartan, parlaklığıyla yolumuzu aydınlatan zihinlerin öyküleri üzerinde çalışmakla geçirdiğimiz için çok mutluyuz.

Seçkimiz bu yıl da disipliner çeşitlilik konusunda oldukça etkileyici. Oyuncular, bilim insanları, sporcular, fotoğrafçılar, yazarlar, illüstratörler, marka yöneticileri, ajans ekipleri, moda tasarımcıları bu yılki unvan yelpazemizde yer alan başlıklardan bazıları… En Yaratıcı 50’de bulacağınız kimi çok tanıdık kimi sayfalarımızda tanışacağınız hikâyelerin ihtiyacınız olan ilhamı getirmesini temenni ediyoruz.

Mart sayımızın öne çıkan diğer içeriklerine de kısaca göz atalım.

Herkes için gelecek

Raflarınızda MediaCat Nisan sayısına yer açınYapay zekâdan nesnelerin internetine, 5G’den blockchain teknolojisine kadar, modern hayatın seyrini değiştirmiş veya değiştirmenin arifesindeki teknolojik gelişmelerin birbirinden değerli konuşmacılar aracılığıyla gündeme geleceği 13. Digital Age Summit, Future 4 All temasıyla 16 Nisan’da UNIQ İstanbul’da gerçekleşecek.

Zirvenin bu yılki konuşmacıları arasında yer alan Wunderman Thompson İnovasyon Grubu Dünya Başkanı Lucie Greene, Fitbit’in tasarımıyla da tanınan NewDealDesign’ın başkanı Gadi Amit ve kullanıcı deneyimi konusunda uzman tasarım ajansı The FatDUX Group’un başkan ve CEO’su Eric Reiss hakkında detaylı bilgileri de yine bu sayıda bulabilirsiniz.

“Sattığımız şey zaman”

Getir Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Direktör Batuhan Gültakan’a göre, Getir’in başarısının kaynağı kullanıcı deneyimi. Bu deneyimin, marka sadakatinin dahi önüne geçtiğinin altını çizen Gültakan; kategori çeşitliliği ve marka sadakati gibi unsurların kullanıcı davranışına etkisine dair de önemli paylaşımlarda bulundu.

Raflarınızda MediaCat Nisan sayısına yer açın

Avuçlarımızdaki yıldızlar

Denzel Washington istediği kadar aktörlüğün en can sıkıcı tarafını ünlü olmak olarak adlandırsın, Bono dilediği kadar ünlülere kulak vermenin çılgınca olduğunu söylesin, Sarah Jessica Parker istediği kadar hiçbir zaman ünlü olmak istemediğini dillendirsin. Sen konuş Lady Gaga: “Anladım ki ünlü olmak için ne bir ‘celebrity’ olmanıza ne zengin olmanıza ne de etrafınızda paparazzilerin olmasına gerek var.”

Ünlü olmak kolay da ünlülüğü devam ettirmek zor. Üstelik bugüne dair değişen onlarca şey varken, onlara eşlik eden iletişimcilerin dünyası da yerinde saymıyor. “Star”lık müessesesinin tozlarını kim alacak?

Radyocuların radyosu

Türkiye’nin en başarılı radyo programcılarından Nihat Sırdar üç buçuk aylık aranın ardından kurucuları arasında yer aldığı Kafa Radyo’yla mikrofon başına döndü. “Kafa dergisiyle kardeş, radyocuların radyosu Kafa Radyo”nun hikâyesini Sırdar’dan dinleyin.

“Kazan-kazan ilkesiyle büyümeyi hızlandıracağız”

2018’in üçüncü çeyreğini yüzde 4,9 organik ciro artışıyla tamamlayan PepsiCo Türkiye, Organize Ticaret, Ticari Pazarlama ve Dijital ekipleriyle yeni bir yapılanmaya gidiyor. Bu kapsamda markanın ticari kıdemli direktörlüğünü yürütecek isim Evrim Şen oldu.

Cinsiyet rolleri mercek altında

Kantar Millward Brown’ın her sene tüketicilerin reklam dünyasıyla olan ilişkilerini anlamlandırdığı AdReaction çalışması bu sene pazarlama dünyasında cinsiyet konusuna odaklanıyor. Çalışmanın amacı, pazarlama profesyonellerinin cinsiyet konusundaki yolculuklarında onlara eşlik etmek.

“Yemek, numara ve hava yapma yeri değildir”

Ayvalık’ta yarattığı cennetinde yaşayan Şemsa Denizsel’le coğrafyanın, yokluğun, özenle hazırlanmış yemeklerin ve iyi zanaatın peşine düşüyoruz. Denizsel bu işe ruhunu veren manayı kaybetmeme derdinde: “Yemek özünde beslenmek ve paylaşmaktır. İşin ucunu bazen fazla kaçırıyoruz.”

Raflarınızda MediaCat Nisan sayısına yer açın

Sıcak soğuk oyunu

İhtiyaç halinde uğranan, mesafeli, akıllarda ve ceplerde zamlarla yer edinmiş bir sektör akaryakıt. Ancak bir süredir tanık olduğumuz B2B kategorileri ısıtma çalışmasında, akaryakıt da kalplere yakınlaşma telaşını yaşıyor. Her oyuncunun sahiplendiği söylem, proje ve farklılaştığı hizmet başka. Bu başkalık sektörü renklendirdiği gibi rekabeti de daha heyecanlı hale getiriyor.

“Vaadimiz ‘bağlantılı’ markalar yaratmak”

Geçtiğimiz ay gerçekleşen lansman partisiyle Türkiye’deki faaliyetlerine resmen başlayan VMLY&R’ı, ajansın global CEO’su Jon Cook’tan dinledik. Tüketicilerin hayatlarında bizzat onlar istediği için olan markalar yaratmayı vaat ettiklerini belirten Cook, VML ve Y&R “evliliğinin” benzer hikâyelerden nasıl ayrıldığını da anlattı.

Derginize Remzi Kitabevi ve D&R’ların yanı sıra geçtiğimiz aydan bu yana CarrefourSA, Migros ve Macrocenter’lardan da ulaşabileceğinizi hatırlatıyor, keyifli okumalar diliyoruz.

MediaCat’i raflarınızdan, MediaCat.com’u tarayıcınızdan eksik etmeyin.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.