MediaCat

MediaCat Live 4: Tüketiciden sonra kim gelecek?

MediaCat önderliğinde düzenlenen online mini konferans serisi MediaCat Live devam ediyor.

MediaCat Live 4: Tüketiciden sonra kim gelecek?

MediaCat Live dördüncü buluşmasıyla markalar dünyasını yakından ilgilendiren konuları mercek altına almaya devam ediyor. 21 Mayıs Perşembe günü saat 16:00 – 18:00 arasında gerçekleşecek mini etkinliğin teması bu kez “Elveda Tüketim: Tüketiciden Sonra Kim Gelecek?”

Geleneksel tahayyülde bireysel kararlar aldığı ve kişisel ihtiyaçlarını karşılama güdüsüyle bencilce hareket ettiği varsayımıyla tanımlanan tüketici kavramı, klasik ekonomi kadar 20’nci yüzyıl markalar dünyasının da merkezindeydi. Ancak COVID-19 sürecinin de gösterdiği gibi, toplumun, çevrenin ve iş dünyasının sağlığı bu tüketici tanımının geride bırakılmasını ve daha sürdürülebilir modeller inşa edilmesini gerekli kılıyor. Peki, markalar tüketici kavramının yerine ne tür bir özneyi koyacak ve yıllardır gündemlerinde olan goodvertising anlatısının ötesinde ne tür söz ve eylem birliktelikleri inşa edecekler? İyi bir dünya inşası yönünde çok daha iddialı olduğu düşünülen genç kuşaklar bu mücadelede ne kadar aktif olacaklar? MediaCat Live bu kez bu sorulara yanıt arıyor.

Program detaylarına aşağıdan ulaşabilir, katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

Program

MediaCat Live: Elveda tüketici – Tüketiciden sonra kim gelecek?

1. Bölüm 16:00 – 17:00
Tüketim kültüründen vatandaşlık kültürüne

Küresel iklim krizi ya da toplumsal cinsiyet eşitsizliği aciliyetlerini yıllardır hatırlatıyordu. Bu kez global bir sağlık krizine yanıt vermeye çalışıyoruz. Son dönemde yaşananlar, dünyaya dair tüm sorunların çözümünde küresel bir işbirliği kadar, üretim ve tüketim modellerimizde de bir güncellemeye ihtiyaç duyduğumuzu bir kez daha kanıtladı.

Sorunların çözümünde özel sektör aktörleri üzerindeki beklentilerin arttığı günümüzde; markalar sorumluluklarını nasıl yerine getirecek, yeni toplumsal görevlerini hangi değerler üzerine inşa edecek?

Moderasyon: Oya Ünlü Kızıl, Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü

Panelist:

  • Can Faga, Publicis Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü
  • Mehmet Tüfekçi, Arçelik Türkiye Pazarlama Direktörü
  • Onur Yaprak, P&G Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Pazarlama Direktörü

2. Bölüm: 17:00 – 17:50
Milenyum işi anlatılar: Başka bir dünya mümkün… mü?

Genç kuşakların hem kamusal hem de özel aktörlerden daha iddialı beklentileri olduğunu tüm araştırmalar ortaya koyuyor. Çok yakında ekonominin itici gücünü oluşturacak olan genç kuşaklar nasıl bir dünya özlemi kuruyor? Bu özlemler, hangi değer ve davranış biçimlerini ön plana çıkaracak, ne tür ödül ve ceza mekanizmalarını beraberinde getirecek?

Moderasyon: Alev Kaynak, Kapital Medya İçerik Direktörü

Panelist:

  • Evrim Kuran, Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı & Universum Ortadoğu Direktörü
  • Önder Abay, Bavul Dergisi Yayın Yönetmeni & Gazeteci

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.