MediaCat

21. yüzyılda insan olmak

MediaCat’in Brand Week Istanbul’un bu yılki teması “21. Yüzyılda İnsan Olmak”ı kapağa taşıdığı Kasım sayısı raflarda.

21. yüzyılda insan olmak

Geride bıraktığımız 20 yılda, insanlığın ve gezegenin varlığını sürdürebilmesinin önündeki en büyük riskin bizzat insan olduğuna kanaat getirdik. Ancak pandemi gölgesinde geçen dönemde tanıklık ettiğimiz ilerleme, dünya üzerinde kurduğu hâkimiyetle bir çağ başlatacak güce sahip insanlığın yıkıcı etkilere neden olduğu bu gidişatta bir dönüşüm yaşatabileceğinin de göstergesi.

İnsan olmanın yeniden tartışmaya açıldığı bir yılın ardından, bu yıl 8-12 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Brand Week Istanbul’un teması “21. Yüzyılda İnsan Olmak”tan hareketle, yeni çağın yeni paradigmalarını yaratıcı isimlerle keşfe çıkıyoruz.

Yeni sayımızda yer alan diğer konu başlıkları şöyle…

Fark Yaratan Kadınlar 2021

Şimdiye kadar iş dünyasında kadınlara daha çok fırsat verilmesi gerektiğinden bahsedildi. Ancak asıl mesele, değişimi her an başlatabilecek olmanın farkındalığında yatıyor. Değişime cesaret etmekle kalmayıp yön veren, sınırlar çizen anlatıları aşmayı başararak alkış toplayan 10 başarılı kadın karşınızda.

Ebeveynlerin gözünden çizgi filmler

Yapımcılar cephesinde, çocuk filmleri kategorisindeki rekabet hızla artıyor. Peki, içerikler ebeveynlerin beklentilerini karşılıyor mu? Ebeveynler çizgi filmlerde neler görmek istiyor, nelerden endişe duyuyor? FikriMühim ile gerçekleştirdiğimiz araştırma, ebeveynlerin çizgi filmler konusundaki düşünce ve beklentilerine ışık tutuyor.

“İnsanlar geçim derdindeyken merakını besleyemiyor”

Haberci ile bir nesli farklı coğrafya ve toplumsal gerçekliklerle tanıştıran Coşkun Aral, ilham dolu İZTV macerasını takiben Ocak ayından beri Habitat TV ile ufkumuzu genişletiyor. Toplumların ileriye taşınabilmesi için tarihî ve kültürel değerleri korumak gerektiğini söyleyen duayen televizyoncuya göre güzellik ve anlam insanı düşünmeye, sorgulamaya ve mutluluğa iten içeriklerde saklı.

Mimetik arzu ve başkasının olanı istemek

Dünya arzularımızın çevresinde mi dönüyor? René Girard’a göre öyle. Peki arzularımız kimlerin çevresinde dönüyor, evrenimiz kimlerin etrafında kurulu? Luke Burgis son kitabı İstemek’te Girard’ın mimetik arzu kuramını gündelik hayata ve iş hayatına uygulayarak bizi yöneten gizli güçlerin foyasını meydana çıkarıyor.

Neden Önemli: Mecra tasarımı

Mecrayı yeniden düşünen, ona yeni anlamlar yükleyen, zamanın ruhuna göre dönüşümünü birlikte tasarlayan fikirlerin yükselişine tanıklık ediyoruz. Mecra hack’leme ve bir ana mecranın içinden irili ufaklı yeni mecralar yaratma çabaları giderek artıyor. Daha fazla parçalanmış ancak daha fazla entegrasyona muhtaç bu dünyada, “mecra tasarımı”nın önemini sorguladık.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.