Yoksulluk hallerimiz MediaCat’te

MediaCat Kasım sayısıyla raflarda yerini aldı.

05.11.2019 - 13:46 | MediaCat

Brand Week Istanbul 2019’un hemen öncesinde, dopdolu bir sayıyla karşınızda MediaCat. Kapak konusunu dolduran Türkiye’nin DE SES grubunun tüketim alışkanlıkları analizi, Türkiye’nin güncel verileriyle zenginleşiyor. Detaylar şöyle…

Boşalan ceplerimiz

Bugün dünyadaki 26 milyarderin serveti, dünya nüfusundaki 3,8 milyar insanın cebinde olmayan paraya eşit. Türkiye’de de durum pek farklı değil. Zira gelir dağılımı eşitsizliğinde Avrupa ikincisi olan Türkiye’de 15 milyonun üzerinde birey DE SES grubunda yer alıyor.

Aylık ortalama 236 TL market alışverişi bütçesi ayıran Türkiye’nin dar gelirli kitlesinin cepleri, ekonomik krizin de cereyan etmesiyle giderek daha da boşalıyor. Eğitimden yeme içmeye ve markaların pazarlama faaliyetlerine kadar tüm mikro açıklara sızan bu yoksulluğun, ülkenin her bir köşesinde izler bıraktığı kesin.

“Oyun, kültürel diyaloğun bir parçası

Dünyanın en iyi tasarım okullarından Parsons Art and Design School’da oyun tasarımı ve öğrenme pratiği üzerine dersler veren John Sharp’la beraberiz. Sharp bu yıl Brand Week Istanbul sahnesinde, oyun tasarımı ve oyun oynama tecrübesinin toplumsal düzeyde çıktılarını ele alacak. Ancak orada olamayacaklar için önce MediaCat’te…

Fark Yaratan Kadınlar 2019

Türkiye’nin Fark Yaratan Kadınları, bu kez hayata başka türlü bakabilen 10 kadın lideri ağırlıyor. Hepsi de kendi alanlarında ortaya koydukları vizyonlarıyla, bulundukları toplumu dönüştürüp daha iyi hale getirme gayretlerini ortak bir noktada buluşturuyorlar. İşte sihir, tam olarak orada gerçekleşiyor.

Ekonomik daralma sadakati artırdı

Ketchup Loyalty’nin her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği Sadakat Programları Araştırması’nda bu yıl da sektörün dinamiklerine dair çarpıcı sonuçlar gözlemleniyor. Beşinci kez gerçekleştirilen ve 12 farklı sektörden 181 sadakat programını mercek altına alan araştırma bu yıla özel olarak, mevcut ekonomik koşulların program kullanımı üzerindeki etkisini de raporluyor.

CEO aktivizmi

CEO aktivizmi yükseliyor, çünkü toplum haykırıyor: “Gerçek liderler nötr değildir, risk alır, karşı durur, seslerini yükseltir.” Politik kutuplaşmanın, siyasi söylemlerin ve toplumsal sorunların hızla ivme kazandığı bu dönemde bireyler, düzenin acil bir şekilde değişmesi ve bu değişimde şirketlerin en üst yöneticilerinin sorumluluk alması gerektiğini söylüyor.

AliExpress Bölgesel İş Geliştirme Yöneticisi Yaman Alpata

Türk KOBİ’sinin neyi eksik?

E-ihracatın B2C ayağındaki potansiyeli bir tasarıdan fiile dönüştürmek için, KOBİ’lerin de markaların da yanında olduklarını ifade eden AliExpress Bölgesel İş Geliştirme Yöneticisi Yaman Alpata umutlu. Alpata ile AliExpress’in Türkiye pazarına ilişkin hedef ve beklentilerini konuştuk.

Kasımda yalnızlık başkadır

Yalnız yaşayanların sayısı dünyanın dört bir yanında hatırı sayılır oranlarda artıyor. Türkiye de bu giderek kalabalıklaşan yalnızlar ordusundan nasibini fazlasıyla alan ülkelerden biri. Bu özel hedef kitle, sayısız pazarın dinamiklerini değiştiriyor, fakat yarattığı en büyük etki e-ticaret üzerinde. Elbette Çin’in de etkisiyle…

Sanat Yönetmeni, Koreograf ve Sanat Aktivisti Beyhan Murphy

“Sanattan hiç ödün vermedim”

“Ülkemizde yaşayan eşsiz kadın sanatçılardan biri Beyhan Murphy. Sadece modern dans ile ilgilenmenize gerek yok, sanatla bir tutam bile bağınız varsa, hayata bakış açısından ilham alacağınıza eminim.” Dilan Bozyel’in Usta İşi sayfalarının bu ayki konuğu Beyhan Murphy.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.