Borusan Holding’e yeni CEO

Yeni CEO görevine 2020 itibarıyla başlayacak.

05.11.2019 - 11:43 | Sencer Uçar

Borusan Grubu'na yeni ajans

Borusan Holding’de yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra 2019 yılından bu yana CEO sorumluluğunu da üstlenen Ahmet Kocabıyık, şirket içi duyuruyla holdingin yeni CEO’sunun Erkan Kafadar olacağını duyurdu. Kafadar, görevine Ocak 2020 itibarıyla başlayacak.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamasının ardından 1991 yılında Borusan Grubu bünyesine yetiştirme elemanı olarak katılan Erkan Kafadar, 1991 – 1995 yılları arasında Borusan Birleşik Boru Fabrikaları ve 1995 – 1999 yılları arasında Borçelik ihracat departmanında farklı görev ve sorumluluklar üstlendi. 1999 yılında Borçelik İhracat Müdürü ve 2002 yılında da Satış, Satınalma ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olan Kafadar, 2006 yılında Borçelik Genel Müdürü oldu.

2015 yılından sonra Borusan Holding İcra Kurulu Üyesi olarak kariyerine devam eden Kafadar, Borçelik, Borusan Otomotiv, Borusan Araç İhale ve Liman şirketlerinde murahhas üyeliklerin yanı sıra grup şirketlerinin yönetim kurullarında yer aldı.

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, Erkan Kafadar’ın CEO pozisyonuna atanmasıyla ilgili açıklamasında günümüzde CEO görevinin geçmişe kıyasla daha farklı ve çok daha önemli olduğunu, CEO’nun verdiği ya da onayladığı kararların grup çalışanları, iş ortakları ve aileleriyle birlikte 50 bin kişinin hayatını etkilediğini belirterek, bu kişilerin refahının her yıl artırılmasının Borusan Holding CEO’sunun en yüce görevi olması gerektiğini ifade etti.

Açıklamasını, “Borusan’ı önümüzdeki 100 yıla hazırlamak ve 100 yıl sonunda da var olmasını güvence altına almak, bence yine aynı öneme sahip. Bu rol, tüm grup şirketleri için en doğru iş stratejilerini geliştirme, değişen dünyada var olabilmek için doğru dönüşüm ve büyüme adımlarını belirleme ve bu vizyonu tüm çalışanları dahil ederek hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışmayı gerektiriyor” şeklinde sürdüren Kocabıyık, Erkan Kafadar’ın bu görev için doğru seçim olduğunu belirterek, Kafadar’a başarı dileklerini sundu.

Kaynak: Dunya.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.