MediaCat

Türkiye’nin en sevilen markaları MediaCat’te

Derginizin Kasım sayısında bu yıl 9’uncu kez gerçekleştirilen Lovemarks araştırmasının sonuçlarını, 2016’nın Fark Yaratan Kadınları’nı ve çok daha fazlasını bulacaksınız.

Türkiye’nin en sevilen markaları MediaCat’te

Yılın MediaCat ailesi adına en heyecan verici ayından merhaba. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Brand Week Istanbul’un damgasını vuracağı ay için hazırladığımız sayı da etkinliğimiz kadar iddialı.

Kasım sayısının kapağında MediaCat ve Ipsos işbirliğinde hayata geçirilen Lovemarks 2016 yer alıyor. Brand Week Istanbul boyunca yanınızdan ayırmamanız gereken ve etkinliğe dair tüm bilgilere detaylarıyla ulaşabileceğiniz Brand Week Istanbul 2016 özel eki de derginize eşlik ediyor.

Türkiye’nin en sevilen markaları

Türkiye’nin en sevilen markaları MediaCat'teIpsos tarafından MediaCat için gerçekleştirilen Lovemarks araştırmasının 2016 sonuçları belli oldu. Dokuzuncu kez yapılan araştırma bu yıl daha da derinleştirilmiş metodolojisiyle 19 kategoride Türkiye’nin en sevilen markalarını belirledi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Marka Okulu Kurucu Direktörü Doç. Dr. Kaan Varnalı’nın danışmanlığında belirlenen yeni metodolojideki en büyük değişim, önceden tek bir soru ile yapılan araştırmada dört sorudan oluşan yeni bir setle her bir soruya bir katsayı atanarak bir endeks oluşturulmasıydı. Araştırmaya dair tüm detayları Kasım sayısında bulabilirsiniz.

10 kadın 10 başarı hikâyesi

Advertising Age tarafından, 1997’den bu yana gerçekleştirilen ve marka, pazarlama, reklam ve medya dünyası başta olmak üzere iş dünyasındaki fark yaratan kadınları onurlandırmak ve başarılarını gözler önünü sermek için yapılan Women to Watch seremonisinin Türkiye ayağında dördüncü yıldayız. Bu yılın 10 kişilik Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar kadrosu, birbirinden değerli başarı hikâyeleri ile MediaCat sayfalarında sizlerle buluşmayı bekliyor.

Türkiye’nin en sevilen markaları MediaCat'te“Evrensel gücümüze çok inanıyoruz”

Türkiye’de spor medyasını futbol ve erkek okur egemenliğinden çıkarmada önemli bir dönemeç olan Socrates, Almanca edisyonuyla Türkiye’den Avrupa’ya ihraç edilen ilk dergi olma unvanını da kazandı.

Almanya serüvenini dinlediğimiz Can Öz ve Bağış Erten, kendilerini asıl gururlandıracak ve başka ülkelere açılmada kilit konumda olan şeyin, bir yılın sonunda Socrates’in Almanya’da kabul görmesi olduğunu söylüyorlar.

Hayata anlam katan inovasyon

Türkiye’nin en sevilen markaları MediaCat'te

Tüm dünyayı etkisi altına alan sağlıklı yaşam trendi karşısında kayıtsız kalmayan Philips, 2016’nın şubat ayından bu yana bir “sağlık teknolojisi şirketi” olarak yoluna devam ediyor. Philips Tüketici Ürünleri Ortadoğu ve Türkiye Pazarlama Direktörü Sibel Yıldız’la sağlıklı yaşamı sahiplenme biçimlerini, Türkiye pazarının Ortdaoğu ve globaldeki pozisyonuyla dinamiklerini konuştuk.

ABD seçimlerinin ardından 10 soru işareti

ABD eski başkanlarından Jimmy Carter’ın konuşma yazarı Eric B. Schnurer, ABD Başkanlık seçimlerinin ardından ortaya çıkacak 10 muhtemel soru işaretini MediaCat için yazdı.

“Deneyim biriktirmeyi seviyorum”

Türkiye’nin en sevilen markaları MediaCat'te

Moda ve tasarım dünyasında Doğu ile Batı arasında mekik dokurken, zamanın ruhunu yakalayıp onu sorgulayan biri Ece Sükan. Sektörün içinde olduğu kadar, bir adım dışına çıkıp onu eleştirmekten ve kafa karışıklıklarını masaya yatırmaktan çekinmiyor. Sükan’a göre modanın yaratıcı beyinleri şu aralar, dijital devrimin hızlı tüketim kıskacına takılmış durumda hangi yöne gideceklerini bulmaya çalışıyorlar.

Yerli, akıllı, rekabetçi

Mobil cihaz penetrasyonu konusunda iştah kabartan istatistiklere sahip Türkiye’de akıllı telefonlar konusunda da tutkulu bir kullanıcı tabanı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Son birkaç yıl içinde sayılarının yanı sıra üretim kapasiteleri hızla artan ve bu büyük potansiyelden faydalanmak isteyen yerli akıllı telefon üreticilerinin oluşturduğu pazar yakından incelenmeyi hak ediyor.

Türkiye’nin en sevilen markaları MediaCat'teBrand Week Istanbul

Yılın en ilham veren haftası brand Week Istanbul’un bu seneki teması “impact”. Türkçe’ye basitçe etki diye çevirebileceğimiz bu kavramdan kastımız dokunan, somut biçimde ve kalıcı izler bırakan etki.

7-11 Kasım tarihleri arasında yanınızdan, sonrasında ise arşivlerinizden ayırmamanızı istediğimiz bu özel ekte Brand Week Istanbul’un yıldız isimleriyle söyleşiler, kapsamı genişleyen Felis Ödülleri’ne dair en detaylı bilgiler ve BWI’nin dünü ve bugününe dair en güzel anlar bir arada.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.