MediaCat

MediaCat Haziran sayısıyla sizinle

Derginize bu ay iki ek birden eşlik ediyor.

MediaCat Haziran sayısıyla sizinle

MediaCat, Haziran sayısıyla okurlarıyla buluşmaya hazır. Özellikle 2013’ten bu yana daha sık tartışılagelen Türk medyasının “Medyanın hali pürmelali” kapak konusuyla odak noktasında olduğu bu sayıya, Sports Marketing ve Mutfak ekleri eşlik ediyor.

MediaCat Haziran sayısıyla sizinleMedyanın hali pürmelali

Hangi medya markası size daha yakın? Peki, en güvendiğiniz hangisi? Bugün, bu soruları sorduğumuz bir araştırma yapsak muhtemelen yanıtlarken herkes bocalayacaktır. Tanıdığımız, bildiğimiz medya markalarında son 10 yıldaki kimi ekonomik kimi siyasi nedenlerle gerçekleşen sahiplik değişimine ve bu değişimin getirdiği dönüşüme baktık.

Yeni Türkiye’nin yeni medyasına dair en güncel bilgileri bulacağınız kapak konusu, sektörün içinde bulunduğu veri karmaşasını da gözler önüne seriyor.

İçerik pazarlamasına hakim olacak 9 trend

İçerik pazarlaması önemini gittikçe artırırken markalar tarafında da rekabeti zorlaştırıyor. Doğru içeriğin barındırması gereken unsurların sorgulandığı dönemde hedef kitle de tozlu raflardan çıkarak içerik üretimine dahil oluyor. Bu yıl 10’uncu kez gerçekleşen Digital Age Summit 2016’dan çıkan dokuz trendde içerik pazarlamasının geleceğine yön verecek tüm gelişmeleri bulabileceksiniz.

MediaCat Haziran sayısıyla sizinle

You are all sentimental shits

Yıllar sonra dünyamız karanlık, yaşanmaz bir yer haline gelebilir. Aynı şekilde ümit verici bir hal de alabilir. İki olasılık da mümkün. İlber Ortaylı’ya göre hangi senaryonun nasıl çizileceğini belirleyecek olan o çok güvendiğimiz teknolojik ya da dijital imkânlarımız değil: “Ancak ne istediğinizi bilirseniz, teknikler size yardım edebilir.”

Effie 8. kez en etkili işleri belirledi

En etkili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği Effie 2016, 11 Mayıs’ta kazananları ödülleriyle buluşturdu. Törende 28 altın, 25 gümüş, 42 bronz olmak üzere toplam 95 ödül sahiplerini buldu. Effie 2016’ya dair her şey MediaCat’in Haziran sayısında.

MediaCat Haziran sayısıyla sizinle

“Perakendecilerin evrilmesi şart”

Tüketicilerin bizzat ürünü satan uzmanlardan daha fazla bilgi sahibi olduklarına vurgu yaparak “Bilgi asimetrisi kırıldı” diyor Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray. Perakendede tüm dengeleri geri dönülmez biçimde sarsan dijital devrimin etkilerini ve Bimeks’in yeni çağa nasıl ayak uydurduğunu kurumun en yetkili isminden dinledik.

Yazın serinliği soğuk çayla geliyor

Soğuk çay pazarı, markaların gazlı içeceklerden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayan tüketiciyi yenilikleriyle yakalamaya çalışma çabası ve yazın motivasyonuyla hareketli bir dönem yaşıyor. Yeni markaların katılımıyla büyüyen kategorinin bugününe ve geleceğine ait kapsamlı bir değerlendirme için doğru yerdesiniz.

Akademiye tamam mı devam mı?

İşverenler açık bir şekilde lisans eğitimini tamamlamış her bireyi kollarını açıp beklemiyor. Beklentileri karşılayacak “uzman”lığı elde etmek ve iş hayatının hükümdarlığını ilan ettiği çoklu görevlere hazır olmak için en yakın çıkış kapısı ise yüksek lisans programları olarak öne çıkıyor.

MediaCat Haziran sayısıyla sizinle

“Tek ihtimal var: iyi fikir”

41? 29! ve Grey İstanbul’un birleşmesi birinci yılını geçtiğimiz ay doldurdu. 4129Grey ismiyle Alemşah Öztürk’ün liderliğinde yoluna devam eden yeni ajans, yeniden yapılanma döneminde portföyüne 19 yeni müşteri ekledi ve entegre ajans yapısını oluşturdu. 200 kişilik kadroya ulaşan bu yeni yapıyı Alemşah Öztürk’ten dinlerken önümüzdeki yıllar için öngörülerini de aldık.

Ajans Raporu 2016 hazır

Advertising Age’in her yıl dünyanın en büyüklerini; gelirleri, satın almaları ve disiplin bazındaki performanslarıyla ortaya koyduğu Agency Report, 2016 verileriyle karşınızda. Dijital reklam gelirlerindeki tırmanışta başı çekerken reklam ajanslarındaki istihdam yeni rekorlara imza atıyor.
Ad Age ayrıca “Geleceğin ajansları” ile sektörün pek çok güçlü oyuncusundan aldığı yanıtlar eşliğinde, önümüzdeki 10 yılda ajansların nasıl yerlere dönüşeceğinin yanıtını da veriyor.

MediaCat Haziran sayısıyla sizinle

Sports Marketing ve Mutfak

Haziran sayısında MediaCat’e iki özel ek eşlik ediyor. İlkini geçtiğimiz yıl hazırladığımız Mutfak eki bu yıl, Türkiye’nin değişen yemek ritüelleri temasıyla okurları selamlıyor. Avrupa Şampiyonası heyecanıyla alevlenen futbol tutkumuzun yanı sıra süratle yükselen tenis sevgisi ve Avrupa’da başarılı bir sezon geçiren takımlarımızın etkisiyle markaların artan ilgisine mazhar olan basketbolun da gündeminde yer aldığı Sports Marketing, yine keyifle okuyacağınız bir diğer ek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.