MediaCat

30 Under 30 ile tanışma vakti

MediaCat’in Haziran sayısı raflarda yerini aldı.

30 Under 30 ile tanışma vakti

Hayal gücü ve yaratıcılığı harekete geçiren şey merak duygusu ancak çoğulluğun yaratım sürecindeki etkisi de yadsınamaz bir gerçek. Deneyim olanaklarının kısıtlandığı, sosyal mesafelerin arttığı, uyaranların azaldığı bu dönemde yaratıcı süreçler belki de hiç olmadığı kadar sancılı geçti. Yedinci kez derlediğimiz 30 Under 30 seçkimiz yaratıcılığın sekteye uğradığı bir yılda, içine düştüğümüz karanlığı zengin hayal güçleri ve yaratıcı fikirleriyle aydınlığa çeviren genç yetenekleri ağırlıyor. MediaCat’in Haziran sayısının kapağında tanışıp hikâyelerine tanık olacağınız bu genç isimlerden çok etkileneceksiniz.

Diğer başlıklara birlikte göz atalım:

Gençler ve pandemi medyası

Wunderman Thompson, The University of Melbourne ve Pollfish tarafından Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile işbirliği içinde gerçekleştirilen yeni araştırma, Z Kuşağı ve Milenyum Kuşağı’nın COVID-19 pandemisiyle ilgili hangi kaynaklara güvendiğini, endişe kaynaklarını ve yalan haberlere olan farkındalık düzeylerini gösteriyor.

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir!

Kripto paraların, yatırımcılarına oldukça gergin ve heyecanlı günler yaşattığı kesin. Mart 2021 itibarıyla günlük 1,5 milyar dolar işlem hacmine ulaşan Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, Türkiye’de pazarın bugün geldiği noktayla çok büyük bir değer sunduğunu ancak bunun henüz anlaşılmadığını söylüyor.

Neden Önemli: Değişen lüks

Kriz dönemlerinde riski azaltma dürtüsü lüks konusunu yeniden sahneye taşıdı. Gösterişten deneyimi yüceltmeye doğru geçişin hızlanmasıyla, lüks algısı da pazar dinamikleri de değişimden payını alıyor. Neden Önemli’nin gündeminde “değişen lüks” kavramı var.

Başarının sebebi basit format

“Yeni Türkiye’nin medyasından ve televizyonculuk yapma biçiminden hoşlanmayan insanlar YouTube’a geliyorlar ve eski Türkiye’nin televizyoncularını buradan izliyorlar” diyor Armağan Çağlayan. Sohbetin tamamı Haziran sayısında.

Fotoğraf: Rahşan Gülşan

İndirimde rekabet

MediaCat için Fikrimühim tarafından Türkiye’nin 12 bölgesindeki 70 ilde toplam 1000 kullanıcıyla gerçekleştirilen İndirim Marketleri Araştırması’na göre, hedef kitle nezdinde en çok rağbet gören ilk üç marka sırasıyla BİM (yüzde 93), A101 (yüzde 93) ve ŞOK (yüzde 78). Araştırmanın tüm detayları Haziran sayısında.

Usta İşi: Ahmet Güneştekin

Usta İşi’nde bu ay konuğumuz, köklerinin izini özenle yansıttığı eserlerinden oluşan sergileriyle tüm dünyaya ulaşan Ressam ve Görsel Sanatçı Ahmet Güneştekin. Dilan Bozyel’in, üretim disiplinine ve sanata bakış açısına dair sorularını samimiyetle ve özenle cevaplayan usta sanatçının, sanata ve hayata bakış açısını detaylı şekilde öğreneceksiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.