Turizmin geleceği MediaCat’te

Özel bir seçkiyle raflarda yerini alan MediaCat Haziran sayısı, belirsizliğini koruyan yaz sezonuna dair akıllardaki soru işaretlerini gideriyor.

03.06.2020 - 17:19 | MediaCat

Geçtiğimiz Nisan ve Mayıs aylarında basılı değil yalnızca e-dergi versiyonuyla karşınızda olan MediaCat, bu ay özel bir seçkiyle basılı olarak karşınızda: MediaCat Nisan-Mayıs-Haziran özel sayısı. Bu ay MediaCat sayfalarında Nisan ve Mayıs sayılarımızın kapakları En Yaratıcı 50 ve pandeminin sektör ve tüketici özelinde yarattığı etkiyi ele aldığımız özel dosyanın yanı sıra büyük bir belirsizlikle hazırlığını yaptığımız yaz sezonuyla birlikte herkesin merak ettiği turizmin geleceğine dair değerlendirmeleri bulacaksınız.

Detaylara göz atalım…

Güneş değil salgın can yakıyor

2008 krizi sonrası Avrupa’daki tüm gelişmekte olan ekonomiler için olduğu gibi, Türkiye ekonomisinde de kritik öneme sahip turizm sektörü COVID-19 darboğazında.

Yaz sezonunun ve sektörün yeni normallerine alışmasıyla geçeceği aşikâr Haziran ayının hemen başında Türkiye ve dünya turizminin pandemiyle olan mücadelesine yakından bakıyoruz. Görünen o ki, sektörü bir süre daha güneş değil ama salgın yakacak.

Sektörle ve sektör için

Türkiye’nin pazarlama ve iş liderlerini bir araya getiren CMO Society çatısı altında hayata geçirilen Geleceğin Liderleri Programı’nda ilk dönem başladı. Business 2.0, marka, pazarlama & iletişim, satış yönetimi ve liderlik konularında ulusal ve uluslararası kurumlara danışmanlık veren, aynı zamanda programın danışmanlığını üstlenen Ebru Yonca Çapa ile Geleceğin Liderleri Programı’nı ve 20’li yılların liderlerinde aranılan özellikleri konuştuk.

Ebru Yonca Çapa

Neden önemli: Post-corona’da girişimcilik

“Her zaman olduğu gibi bu krizden de bizi girişimciler çıkaracak.” Bu toplantının belki de en vurucu sözleri bunlar. COVID-19 etkisindeki girişimcilik ekosisteminde değişen çok şey var. Yeni ihtiyaçlarımızın ve değiştirmeye gönüllü olduğumuz alışkanlıklarımızın her biri, yeni bir girişim fikrinin tetikleyicisi. Dahası “iyiliği” daha fazla dillendirdiğimiz bugünlerde, sosyal girişimciler, empatik ve karizmatik özellikleriyle yeni liderler olarak karşımıza çıkabilirler. Girişimciliğin geleceğini, konunun uzmanları anlatıyor.

Erdemli vatandaşlık

Erdemli ve sorumlu vatandaşlık bilincinin yükseldiği bu dönemde, bireylerin bağış yapma tutumunda önemli değişiklikler yaşanıyor. Görünen o ki Türkiye’nin bireysel bağışçılık karnesi her ne kadar zayıf olsa da pandemi sürecinin bizlere en büyük öğretisi dayanışma oldu. Yeni sayıda Türkiye’nin coronavirus döneminde çizdiği bireysel bağış karnesini bulacaksınız.

Kurum kültürü yol haritası

ABD merkezli araştırma ve danışmanlık şirketi Gallup, ofislerin boş kaldığı ve çalışma biçimlerinin kökten değiştiği pandemi sürecinde kurum kültürünün sürdürülmesi ve güçlendirilmesi adına liderlere, yöneticilere ve çalışanlara düşen sorumluluklara ışık tutuyor.

“Corona bittiğinde markalar yargılanacak”

Pazarlama bütçelerindeki değişiklikler, medya yatırımları, ajansların yeni rotaları… BDO Londra Kurumsal Finans Ortağı Damian Ryan’la gündemi konuştuk.

Damian Ryan

Evi yeniden düşünmek

İstanbul Bilgi Üniversitesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Can Altay’a sorduk: Evi ve içindeki çözümleri yeniden düşünmenin yolları ne olabilir?

DOP.e: İnci Küpeli Kız

Bir reklam filminin bir karesini bir görüntü yönetmeninin gözünden görmek nasıl olurdu? Amatör gözlerin farkında olmadığı, işi bilen gözlerin “takdire şayan” bulduğu anlara odaklandığımız DOP.e serisinde ilk konuğumuz Ersin Gök. Gök’ün konuğu ise İnci Küpeli Kız.

“Tek kıstas etkidir”

“İster sadece kömürle ister en son dijital teknoloji ile ne yapılırsa yapılsın doğru olan tek bir kıstas vardır; o da sonuçtur ve o sonucun bizde bıraktığı etkidir” diyor Gürbüz Doğan Ekşioğlu. Dilan Bozyel’in Usta İşi sayfalarının bu ayki konuğu 1977 yılından bugüne sanat hayatını sürdüren Karikatür ve Grafik Sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.