MediaCat

MediaCat Felis Ödülleri Jüri Başkanları belli oldu

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek olan MediaCat Felis Ödülleri’nin jüri başkanları belli oldu.

MediaCat Felis Ödülleri Jüri Başkanları belli oldu

Medya, Dijital, Yaratıcılık ve PR olmak üzere dört ana bölümde sahiplerini bulacak MediaCat Felis Ödülleri için sektörün tüm taraflarını temsil eden isimlerden dört ayrı seçici kurul oluşturulacak.

Felis Medya Bölümü

Yaratıcı reklam çalışmalarını ödüllendirmek üzere toplanacak Felis Medya bölümü jüri başkanlığını P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu yapacak. Medya bölümü seçici kurul üyeleri, medya planlama ve satın alma ajanslarının yöneticilerinden ve mecra temsilcilerinden oluşacak.

Türkiye’de ve yurtdışında kilit görevler üstlenen Tankut Turnaoğlu, 1991’de Eczacıbaşı – Procter & Gamble ortaklığında Marka Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 1995-1998 yılları arasında P&G Türkiye’de Marka Müdürlüğü görevini yürüttü. 1998’de Özbekistan’a Orta Asya Kategori Müdürü olarak atandı. 2000 yılında Kazakistan’da Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinden sorumlu Ülke Müdürü olarak göreve başladı. 2002’de Türkiye’ye atanıp Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. 2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa bölgesinden sorumlu Kumaş Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü olarak Brüksel’e atandı. 2010 yılında Singapur’da Kumaş Bakım Kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi Genel Müdürü olarak görev alan Turnaoğlu, 2013 yılı itibari ile Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü ilk 10’da tamamlayan Turnaoğlu, burslu olarak kabul edildiği Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Pazarlama yüksek lisansını onur derecesi ile tamamladı. Tankut Turnaoğlu evli ve üç çocuğu var.

 

Felis Dijital Bölümü

Felis Dijital bölüm jüri başkanlığını C-Section Ajans Başkanı Enis Orhun gerçekleştirecek. Seçici kurul üyeleri, ağırlıklı olarak yeni nesil ajansların yöneticilerinden ve reklamveren temsilcilerinden oluşacak.

İzmir’de doğdu. Saint Joseph Lisesi’nden sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nde, University of Georgia’dan mezun oldu. 2005’te C-Section’ı kurdu, 2011’de Plasenta’nın kurucuları arasında yer aldı. İnteraktif Pazarlama alanında eğitmen ve konuşmacı olarak etkinliklere katıldı. Birçok önemli yarışmada jürilik yaptı. C-Section’da, halen Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmenlik görevlerini sürdürüyor.

 

Felis Yaratıcılık Bölümü

Felis Yaratıcılık bölümü jüri başkanlığını TBWA\İstanbul CCO’su İlkay Gürpınar yapacak. Yaratıcılık bölümü seçici kurul üyeleri, kreatif direktörlerden ve reklamveren temsilcilerinden oluşacak.

İlkay Gürpınar, 2006′da kreatif direktör olarak TBWA\İstanbul’a katıldı. Gösterdiği yüksek yaratıcı performansla ajansın birçok büyük reklamvereni portföyüne eklemesinde büyük bir katkısı olan Gürpınar, TBWA\İstanbul’da CCO (Chief Creative Officer) konumuna getirildi. Daha önce Adwomen tarafından dünyanın en etkili kadın yaratıcı yönetmenleri arasında gösterilen Gürpınar, TWBA\ Worldwide’ın ‘The Band of Brothers’ adlı 7 kişiden oluşan global yaratıcı yönetim ekibinde de yer alıyor.

 

Felis PR Bölümü

Felis PR bölümü jüri başkanlığını ise Zarakol İletişim Ajans Başkanı Necla Zarakol gerçekleştirecek.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdikten sonra 11 yıl süreyle TRT Haber Merkezi’nde muhabirlikten yöneticiliğe kadar görev yaptı. Daha sonra yazılı basına geçti ve Güneş gazetesinin Ankara bürosunda kıdemli politika muhabiri ve İstanbul bürosunda da yönetici olarak çalıştı.

Gazeteciliği bıraktığı 1985 yılı sonlarında bir holdingin halkla ilişkiler müdürlüğünü üstlendi ve beş yıl boyunca yürüttü. Bu görevi sırasında İstanbul Televizyonu’na program hazırladı ve yönetmenlik yaptı.

90’lı yılların başında dönemin en büyük reklam şirketlerinden birinde PR direktörü olarak görev aldı ve şirketin müşterilerine ve o dönemin TÜSİAD başkanına danışmanlık yaptı. Bu arada derneğin resmi yayın organı GÖRÜŞ dergisini yayına hazırlamaya başladı.

Dergiyle birlikte 1993 yılında kısa bir süre için TÜSİAD’a transfer oldu ve aynı yıl kendi danışmanlık şirketini kurdu. 20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin önde gelen şirketlerine danışmanlık hizmeti sunuyor.

Hizmet verdiği şirketlerden Turkcell için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte başlatılan “Çağdaş Türkiye’nin Çağdaş Kızları” projesinin Kardelen projesine evrilmesi ve Roche için hazırladığı Mavi Bisiklet Kansere Erken Tanı için Yolaçık projeleri onun kurumsal sosyal sorumluluk alanında öne çıkan isimlerden biri olmasını sağladı.

Birçok sivil toplum kuruluşuna hizmet verdiği ve bazılarının da yönetim kadrolarında yer aldığı için bu dünyada iyi tanınıyor. TESEV ve ÖSGD (Özel Sektör Gönüllüler Derneği) yönetim kurulu üyesidir.

Özel merakı olan politika alanında da bazı işler yaptı. 1989 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen için düzenlenen kampanyada gönüllü, 1995’in Aralık ayında yapılan genel seçimlerinde genel başkan yardımcısı olduğu Yeni Demokrasi Hareketi için görevli olarak 1999 yerel seçimlerinde CHP adayı Adnan Polat’ın kampanyasında profesyonel olarak çalıştı.

 

Seçici kurulların, 29 Eylül – 08 Ekim 2014 tarihleri arasında online ortamda yapacağı ön değerlendirme sonucunda kısa listeye kalan projeler belirlenecek. Medya bölümü için 21 Ekim 2014, dijital bölüm için 16 Ekim 2014, yaratıcılık bölümü için 23 Ekim 2014 ve PR bölümü için 17 Ekim 2014 tarihlerinde tüm gün sürecek nihai değerlendirme toplantılarıyla kategori birincilerini belirlenecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.