MediaCat

MediaCat Eylül sayısı sizlerle!

MediaCat sonbaharı, birbirinden keyifli okumaların yer aldığı Eylül sayısıyla karşılıyor.

MediaCat Eylül sayısı sizlerle!

Sonbaharın gelişi çoğu kişide bir nebze burukluk yaratmış olabilir; ancak güz yağmurları keyifli bir okumaya eşlik eden en iyi arkadaştır. MediaCat de bu ay birbirinden farklı okumalarla bu vaadi yerine getirmeyi amaçlıyor. Eylül sayısının kapağında “İçimizdeki Girişimci”ler var, daha fazlası ise şöyle:

MediaCat Eylül sayısı sizlerle!

Rakamlarla Türkiye’nin girişimcilik hikâyesi

Bu ay MediaCat’in kapak konusunda Türkiye’nin girişimcilik ekosistemi mercek altında. Ancak bu kez bu yolculuk, başarı ya da başarısızlık hikâyeleri üzerinden değil rakamlar, yapısal sorunlar ve sistemin aktörleri üzerinden ele alınıyor.

Temel soru ise şu: Hayaller ve riskleri tartan bu terazi nerede şaşıp nerede dengede duruyor?

Brand Week Istanbul konuşmacılarını yakından tanıyın

MediaCat Eylül sayısı sizlerle!
Ken Segall, Anselmo Ramos, Daniel Granata

Legends temasının hakkını vererek bu yıl birbirinden efsanevi konuşmacıları ağırlamaya hazırlanan Brand Week Istanbul’un değerli birkaç konuşmacısı da MediaCat sayfalarında. Bu ay Think Different kampanyasının mimarlarından Ken Segall, geçtiğimiz Cannes Lions’ta iki Grand Prix kazanan DAVID Kurucu Ortağı ve CCO’su Anselmo Ramos ve dalga etkisiyle büyük kitlelere dokunmayı başaran kreatif direktör ve fütürist Daniel Granata’nın hikâyelerini bulacaksınız.

“Emekçiliğe mola veriyorum”

MediaCat Eylül sayısı sizlerle!

25 Yıl 25 Dakika sohbetlerinde bu kez Pelin Özkan’a eşlik eden isim Ogilvy&Mathers Türkiye Eski Başkanı Aytül Özkan. Kendisinin ajanstaki son gününde gerçekleşen bu samimi sohbette, iletişim sektörü adına birçok ilke imza atan ve sektörün örgütlenmesi konusunda da çokça emek sarf eden Özkan’ın kariyerinde kısa bir yolculuğa çıkacaksınız.

“Türk izleyici oldukça iştahlı”

MediaCat Eylül sayısı sizlerle!

Türkiye’de anaakım medyadan çok farklı bir çizgide hedef kitlesine yaklaşarak tüketicisini cezbeden TLC’nin medya stratejisi ve yayıncılığını konuşmak üzere Discovery Networks Türkiye Başkanı ve Genel Müdür Vekili Lydia Fairfax ile bir araya geldik.

Ders zili veliler için çaldı

Eylül geldi ve okula dönüş başladı. “Back to school” birçok sektör için heyecan kaynağı. Fikrimühim’in okul çağında çocuğu olan ebeveynlerle gerçekleştirdiği araştırma, tüketicilerin satınalma alışkanlıklarına dair önemli veriler sunuyor. Araştırmanın tüm detayları MediaCat’te!

“Samsung evle özdeşleşsin istedik”

Samsung Electronics Türkiye tüm mecraları sahiplenen bir marka olma yolunda ilerliyor. Değişimi, markanın pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı Ömer Barış Gökpınar’dan dinledik.

Daha az karbon, daha çok hibrit

Tükenen doğal kaynaklar, küresel ısınma, karbon salınımı… Dünya alarm veriyor! Bu acil duruma otomobil sektörünün verdiği yanıt ise hibrit araçlarla oluyor. Pazarın konumunu ve geleceğini, uzmanlarına danışarak değerlendirdik.

Üzerinde güneş batmayan oyun

MediaCat Eylül sayısı sizlerle!

League of Legends tüm dünyayı kasıp kavururken, burada da tutkulu bir oyuncu kitlesine hitap ediyor. Türkiye’deki kullanıcı sayısı 4 milyonu bulan ve burada 10 milyon TL’lik yatırımı bulunan Riot Games’in Türkiye’deki iletişiminin başında yer alan Erdinç İyikul ile bir araya geldik.

“Tasarımdan anlaşılan şey süs”

MediaCat Eylül sayısı sizlerle!
Vitrinrooz.com’daki kişisel sanal sergiden ayrıntı, Bülent Erkmen, 2011

Tasarım bir sözcük olarak her yerde, herkesin dilinde. Ancak içi ne denli doldurulabiliyor? Bu sorgulamayı Bülent Erkmen de sitem ederek onaylıyor. Zira Erkmen’e göre Türkiye’de yeni keşfedilen bu alan, doğal bir sarhoşluk döneminden geçiyor. Bu ay Yaratıcılığın İzinde sayfalarında Türkiye’de tasarımın en önemli isimlerinden biri olan Bülent Erkmen’i ağırlıyoruz.

Advertising Age rengarenk

Brexit’in izleri piyasalarındaki etkisini tam gaz sürdürüyor. Peki, bir sonraki aşamada ne var? Ajans çalışanlarını mutlu etmenin 14 sihirli yolu ne? Ad Age Small Agency Awards ile bir kez daha az sayıda çalışanla büyük işler başaran ajansları ödüllendirdi. Hepsi ve daha fazlası bu ay Advertising Age sayfalarında…

İki ek birden: Artistik ve Sosyal Medya

Bu ay MediCat’in sürprizlerinden biri yepyeni bir ek olan Artistik. Teknoloji ve sanatın kesişiminde yer alan yapay zeka, bienaller, sanata ev sahipliği yapan yeni deneyim alanları ve finans sektörünün sanat yatırımcıları gibi başlıkları konu alan ek Eylül sayısıyla birlikte sizlerle. Bu ay Digital Age’le birlikte hazırladığımız ve her iki dergiyle birlikte yayınlanan Sosyal Medya eki ise detaylı kapak konusuyla, Türkiye’nin sosyal medya kullanıcı profilini gözler önüne seriyor.

Herkese keyifli okumalar…

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.