MediaCat

Türkiye’nin Lovemark’ları araştırması 15 yaşında

MediaCat Ekim sayısı 15’inci defa Lovemarks kapağıyla raflarda.

Türkiye’nin Lovemark’ları araştırması 15 yaşında

MediaCat ve Ipsos tarafından Türkiye’de rekabetin ve iletişim faaliyetlerinin yoğun olduğu kategorilerde hangi markaların “Lovemark” olduğunu tespit etmek amacıyla gerçekleştirilen Türkiye’nin Lovemark’ları araştırması 15 yaşında. Türkiye temsili 2 bin kişilik örnekleme sorulan sorularla akaryakıttan ambalajlı suya, e-ticaretten kahveye 11 kategoride Türkiye’nin en sevilen markaları MediaCat Ekim sayısında sizlerle.

Sardis Awards sahiplerini buldu!

Sardis Awards 2022 finans dünyasının en yenilikçi ve inovatif çalışmalarını belirledi. Bu yıl 12 Altın ve 37 Gümüş Sardis’in sahiplerini bulduğu ödül gecesinde Sardis 2022 Büyük Ödülü ise İşte Benim Maximum’um projesiyle Türkiye İş Bankası’nın oldu. Ekim sayısında Sardis Awards’un tüm kazananları da sizleri bekliyor.

Neden Önemli: Platformların geleceği

İzleyicisine rafine ve reklamsız içerik vadeden streaming platformları farklı pazarlama stratejileri denemeye başladığı bir döneme giriyor. Streaming platformlarının reklam modellerini ve binge-watch kavramının izleme alışkanlıklarımızı uğrattığı dönüşümü İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erkan Saka ve Rafineri Strateji Direktörü Can Çalışkan ile tartışmaya açıyoruz.

Biz, şımarık tüketiciler!

Tüketicinin artan talepkârlığı, kimi zaman ben-merkezciliğe varan hâlleri yaratılmış bir sonuç. Bu olgunun Türkiye’deki yansımalarını incelemek üzere MediaCat ve Twentify işbirliğiyle bir araştırma hayata geçirildi: Narsisist Tüketici. Tüketicilerin mükemmeliyetçilik beklentisini ele aldığımız araştırmamız MediaCat Ekim sayısında sizlerle.

“Başarı bir sistem tasarımı işi”

Ağustos ayında MediaCat Kitapları’ndan çıkan Ertunç Tümen imzalı Bireyin Mükemmele Yolculuğu; spor, başarı ve yetenek gibi kavramları “sistem bakış açısıyla” irdeliyor. Tümen’e göre, bireysel performansı keşfeden, geliştiren ve güçlendiren bir sistem tasarlayabilmek kritik. Aynı zamanda başarıyı anlayabilmek ve anlatabilmek için onu sadece ve sadece bireyin kendisine bağlayan ve başarılı bireyi süper kahramanlaştıran bakış açısından da çıkabilmek gerekiyor. Başarının anahtarını MediaCat Ekim sayısında Ertunç Tümen’den dinliyoruz.

Super App Özel Eki: Dijitalin altın tepsisi

Çok kanallı ve merkezî yapısıyla birden fazla hizmeti tek tıkla tüketicilerine sunan super app’ler, son yıllarda dijital pazarlamanın gündemini şekillendiriyor. Super app sahiplerinin en büyük avantajlarından biriyse, tüketicileri hakkında daha fazla veriye erişebilmeleri. Hem tüketici gözünden super app’lerin faydalarını hem de markalar perspektifinden nasıl avantajlar sağladığını MediaCat Ekim sayımızda ele alıyoruz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.