MediaCat

MediaCat Ekim sayısı çıktı!

Türkiye’nin en sevilen markaları, nam-ı diğer Lovemarks geçidine hazır olun.

MediaCat Ekim sayısı çıktı!

Kış yaklaşırken MediaCat’in Ekim sayısı kapak konusuyla aya sıcacık bir başlangıç yapmanızı sağlayacak. Çünkü bu ay Lovemarks ayı!

MediaCat Ekim sayısı çıktı!

Türkiye’nin en sevilen markaları

MediaCat önderliğinde offline tarafı Ipsos, online tarafı ise Fikrimühim tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin Lovemark’ları 2017 araştırması, 21 kategoride Türkiye’nin gönülden bağlı olduğu markaları belirledi.

Bu yıl 10’uncu yaşını kutlayan Lovemarks, kategorilere ve markanın –araştırma kapsamında ele alınan başlıklarda- skorlarına ilişkin detaylı analizler de sunuyor.

Brand Week Istanbul için geri sayım

Sektörün heyecanla beklenen buluşması Brand Week Istanbul’un bu yılki temasının “Legends” olduğundan çokça bahsetmiştik. Bu ay MediaCat, her gün için ayrı olarak tasarlanan efsane temasının içinin nasıl doldurulduğunu anlatıyor.

Zorlu PSM sahnesinde dinlemeden hemen önce, hikâyelerini ve söyleşilerini bulabileceğiniz isimler arasında ise; Iron Maiden Solisti, Pilot ve İş Adamı Bruce Dickinson, Tasarımcı ve Sanat Yönetmeni Stefan Sagmeister, Kreatid Direktör ve Yazar Dave Trott, The Big Issue Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni Baron John Bird, York Üniversitesi Kıdemli Araştırma Profesörü ve Schulich İşletme Okulu Pazarlama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Russell Belk, Politifact Genel Müdürü Aaron Sharockman ve Harvard Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. David Edwards var.

“Eskinin yüceltilmesini doğru bulmuyorum”

MediaCat Ekim sayısı çıktı!

25 Yıl 25 Dakika serisinde Pelin Özkan bu ay, Ajans Ultra Eşbaşkanı Hakkı Mısırlıoğlu’nu ağırlıyor. Sohbetin nostaljik bir havada geçmiş olduğunu düşünenleri ise şimdiden uyaralım; Mısırlıoğlu’nun bugüne ve geleceğe olan bağlılığı, söyleşinin seyrini sürpriz noktalara çekiyor.

2017’nin en yetenekli Baykuşları!

13 Eylül akşamı beşincisi düzenlenen Baykuş Ödülleri’nde marka ve araştırma dünyasının “en”leri bir araya geldi. Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından düzenlenen törende 111 proje, alanındaki başarısını belgeleyebilmek için tüm hünerlerini ortaya koydu. Detaylar MediaCat sayfalarında…

“İnsanı anlatmayı seviyorum”

Gürgen Öz kısa zaman önce Axa Sigorta için kamera karşısına geçti. Bu ay MediaCat sayfalarında, Öz’ün, markayla olan işbirliğinin detaylarını, oyunculuk mesleğinin bugününe dair değerlendirmelerini ve sebeplerini anlatmaktan çekinmediği sitemlerini bulacaksınız.

MediaCat Ekim sayısı çıktı!

Yeni nesil konut arayışı

Emlak endüstrisini paradigma değişimine götüren online emlak siteleri, son kullanıcının beklentileri doğrultusunda muhite ve binaya dair detaylı analizlerden sanal gerçekliğe, Ar-Ge çalışmalarından VR teknolojisine kadar yenilikçi uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. MediaCat’in bu ay muhataplarına danışarak yanıt aradığı soru ise şu; ev arama sürecinde başvurduğumuz ilk adres olan emlak siteleri ne gibi imkânları beraberinde getirdi?

Yaratıcılığın İzinde: Ömer Ahunbay

MediaCat Ekim sayısı çıktı!

Bu ay yaratıcılığın izini birlikte sürdüğümüz isim, Jingle House Kurucusu Ömer Ahunbay. 30 yıllık meslek hayatını dolduran çok şey var Ahunbay’ın. Biz de mesleği ve içindeki yaratıcılığı kavramaya Ahunbay’ın çıkış noktasıyla başladık; “bu iş bir sanat değil, bir zanaat”.

Yıldızı parlayan yeni dijital lider: CDO

Şirketler dijital dönüşümden hızla geçerken, son iki yıldır yıldızı parlayan bir liderlik pozisyonu var. Pazarlamadan satışa, müşteri hizmetlerinden teknolojiye kadar geniş bir perspektifte uzmanlığa sahip chief digital officer. MediaCat, nam-ı diğer CDO’ların şirketlerin dijital dönüşüm yolculuğundaki rolünü masaya yatırdı.

“Tüketiciler tasarım konusunda çok bilinçli”

MediaCat Ekim sayısı çıktı!

Paşabahçe’yi, sektörel olarak pek çok kişinin radarına sokan özelliklerinden biri de son yıllarda tasarımda ortaya koyduğu iddia. Paşabahçe Mağazaları Ürün Direktörü Müge Bozbeyli, markada tasarım sürecini bir bütün olarak ele aldıklarını söylüyor.

Ad Age’te ne var ne yok?

Bu ay Ad Age’e dair en büyük haber kuşkusuz, yeni bir isim ve yeni bir logoyla karşımıza çıkmış olması. Bu dinamizmi, içeriklerde de bulacaksınız. Çin’in reklam başkenti Şangay’da bir tur, Facebook’un video devrimi, Publicis Groupe CEO’su Arthur Sadoun’la söyleşi, televizyon Snapchat’le flörtleşiyor. Hepsi ve daha fazlası bu ay Ad Age sayfalarında…

Üç ek birden: Event, Screen ve Marka Takımları

Bu ay Screen yeni yayın yönetiminin fotoğrafını çekerken, Event, sektörde iz bırakan etkinliklere bakış atıyor. MediaCat’in uzun süredir devam eden söyleşi serilerinden biri olan Marka Takımları ise artık bir ek olarak karşınızda. İçinde kimler yok ki… Göz atmayı sakın unutmayın!

İyi okumalar…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.