MediaCat

MediaCat yılın son sayısıyla raflarda!

Yeni yıla sayılı günler kala, MediaCat 2017’yi sürprizlerle uğurluyor.

MediaCat yılın son sayısıyla raflarda!

2017’yi MediaCat için özel kılan bir şey var; o da derginin 25’inci yılı olması. Yeni bir yıla merhaba derken, işte bu özel yaşı özel bir sayıyla taçlandırıyor MediaCat. Derginin kapağında ise 12’nci defa Felis karşılıyor okurlarını…

MediaCat yılın son sayısıyla raflarda!

Felis 2017 tarih yazdı

Felis Ödülleri’nde 12 yıl geride kaldı. Her yılın anlamı özel olsa da bu yıl Felis ilkleriyle başka bir anlam taşıyordu. 7 – 8 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşen ödül törenleri, hem yarattığı atmosfer hem de verilen ödüllerin niteliği ve kapsamıyla heyecan uyandırdı.

12. Felis Ödülleri’ne dair her şey bu ay MediaCat kapağında!

Bugünün ve yarının hikâyeleri

Brand Week Istanbul 2017 sona erdi. Benzersiz içgörüler, geleceğe dair anlatılar, bugünün gerçekleri, bir dolu ilham ve deneyimle… Yılın teması “Legends”ın ruhuna uygun bir atmosfer vardı Brand Week’te. Heyecan verici isimler heyecan verici hikâyelerle sahnedeydi. Dört ayrı salonda birbirinden farklılaşan içerikler, sektörün en beklenmedik alanlarına bile dokundu. Brand Week Istanbul 2017’de konuşulanlar, trendler ve konuşmacılarla söyleşiler Aralık sayısında!

MediaCat yılın son sayısıyla raflarda!

“Devir maker’ların devri”

“Biz şunu anladık; yaparsan varsın” diyor Tuğbay Bilbay, Manajans J. Walter Thompson’ın son dönemdeki hızlı yükselişini açıklamak için.

Pelin Özkan, sektörün emekçilerine ve genç yeteneklerine -çuvaldızı kendisine batırarak- hak ettikleri değeri vermediklerini söyleyen Bilbay’la, Bay Acıman’ın mirasından sektöre giriş öyküsüne ve reklamcılığın önündeki en büyük tehlikeye uzanan keyifli bir yolculuğa çıkıyor.

Celebrity Güven Endeksi yenilendi

MediaCat ve Ipsos’un uzun soluklu çalışmalarından Celebrity Güven Endeksi, yenilenen yapısıyla sektöre tekrar merhaba diyor. Metodolojisi yeniden tasarlanan araştırmanın ilk sonuçlarına göre en güvenilen ilk üç ünlü Müge Anlı, Metin Akpınar ve Haluk Levent. Tüm detaylar ve listenin diğer isimleri ise MediaCat Aralık sayısında.

“Kutup yıldızınız hep insanlar olsun”

MediaCat yılın son sayısıyla raflarda!

“Dijital çok önemli” ile başlayıp “Bu yıl mobilin yılı”na evrilen süreç, 2020 itibarıyla “Yalnızca mobil” olarak karşımıza çıkabilir mi? Brand Week Istanbul 2017’nin konuklarından Facebook Küresel Kurumsal Pazarlama Başkan Yardımcısı Sarah Personette’e göre kesinlikle evet. Vizyonunuzun yeni dünyanın liderlerinden biri olan Personette’inkiyle ne kadar uyumlu olduğunu kontrol etseniz iyi olur.

“Anti-Sevgililer Günü’nden festivale doğru

Çin’in gelenekselleşen alışveriş günü Singles’ Day, uygulanan strateji doğrultusunda e-ticaret pazarını domine eden diğer alışveriş maratonları karşısında farklılaşmayı başardı ve bu yıl e-ticaret adına bir rekora ev sahipliği yaptı. Singles’ Day’in “Anti-Sevgililer Günü” olmaktan çıkıp festivale uzanan hikâyesinde Alibaba’nın başarısı ise takdire şayan.

“Cesur fikir cesur müşteriyi çeker”

MediaCat yılın son sayısıyla raflarda!

David’in parlak ve cesur işlerinin ardında, sıradışı özellikler taşıyan ajans – müşteri ilişkileri var. Öyle ki, ajansın kurucu ortağı ve CCO’su Anselmo Ramos, Brand Week Istanbul sahnesinde, bir kreatif kimliğiyle “gelmiş geçmiş en iyi müşteri olmanın yolları”nı anlattı. Ancak kendisinden dinleyecek daha çok şey var.

Müziğin sesini aç!

Spotify’ı, hem kullanıcılar hem markalar hem de sanatçılar için bir cazibe noktasına dönüştüren birden fazla değişken olabilir. Ancak dünyanın en büyük online müzik dinleme platformunun başarı hikâyesini tamamlayan belli başlı özellikler var. Ve yazılmaya devam eden bu hikâyenin, bahse değer heyecan verici adımları…

“Yaratıcılık bir tavır değildir”

MediaCat yılın son sayısıyla raflarda!

Yaratıcılık telaffuz erozyonuna uğrayıp içi boşalan kavramlar arasındaki yerini alalı çokça zaman oldu. Kayıtsız şartsız herkesin sahip olması gerektiği iddia edilen bu değer bir tasarımcı için ne ifade ediyor? Bu kıymetli sorunun yanıtını, “mini-çokuluslu ve çoklu kültürlü” stüdyosu için Türkiye, İtalya ve ABD arasında mekik dokuyan tasarımcı Defne Koz veriyor.

Advertising Age en güçlüleri ağırlıyor

  • Cannes Lions için yenilenme zamanı!
  • Kreatif ajanslar ve müşterileri arasında her zaman ikircikli bir konu olarak gündemi meşgul eden ücretlendirme, tansiyonu giderek yükselen tartışmaları da beraberinde getiriyor. Peki, fikirlerinizin ederi ne?
  • Para her zaman güç anlamında gelmiyor, en azından konu pazarlama olunca. Ad Age’in bu yılki Power Players listesi zirvede yer alan reklamverenlerin yanı sıra; tasarım, çeşitlilik ve hatta sıfır tabanlı bütçeleme gibi başlıklarda etki yaratmış yöneticileri de ağırlıyor.

Hepsi ve daha fazlası bu ay Advertising Age sayfalarında…

25’inci yıl özel sayısı ve KSS

Bu ay MediaCat’in gelenekselleşen eklerinden birini bulacaksınız: KSS. Giderek önem kazanan ve yatırımların eş zamanlı olarak arttığı bu alandaki işlere göz atmak faydalı olabilir.

25’inci yıl özel sayısı ise sektörün son 25 yılına göz atabileceğiniz ve aynı zamanda içinde çok özel söyleşiler bulabileceğiniz bir içerik sunuyor. İçinde mutlaka ama mutlaka okumak isteyeceğiniz çok şey bulacaksınız.

Herkese keyifli okumalar…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.