MediaCat

McDonald’s’tan disleksi için farkındalık kampanyası

McDonald’s İsveç daha fazla insanın disleksiden haberdar olması için hastalığı billboard’lara taşıyor.

McDonald’s’tan disleksi için farkındalık kampanyası

Dünyanın en yaygın öğrenme bozukluklarından biri olan disleksi, insanlığın takribi yüzde 20’sinin hayatını çetin bir mücadeleye çeviriyor. Bununla birlikte hastalık, diğerleri için büyük ölçüde bir muamma olmayı sürdürüyor.

Disleksi sorunuyla mücadele etmek zorunda olmayanların hastalığı ve onun neden olduğu zorlukları daha iyi anlamalarını isteyen McDonald’s İsveç, Dünya Disleksi Farkındalık Günü’nde ülke genelinde bir kampanyaya imza attı. Ülkedeki tüm dijital billboard’larının yanı sıra lokantalarındaki tüm menü board’larındaki kelimelerin harflerinin yerlerini değiştiren marka, ayrıca, Happy Meal menüsü satın alan tüketicilere disleksiyle mücadele eden bir çocuğun hikâyesinin anlatıldığı bir kitap hediye etti.

McDonald’s’ın farkındalık yaratacak etkiye sahip bir marka olduğunu söyleyen McDonald’s İsveç Pazarlama Direktörü Christoffer Rönnblad, kampanya hakkındaki hislerini şu sözlerle özetliyor: “Toplumdaki gücümüzü ve sesimizi pek çoklarının mustarip olduğu görünmez bir soruna suret kazandırmak için kullanabilmek iyi hissettiriyor.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.