McDonald’s’ta yemekten imtina edenlere

Markadan müşterilerin kaygılarına ironik bir yaklaşım.

02.12.2019 - 14:41 | Sencer Uçar

Etrafımızdaki bazı insanların fast food hakkında negatif yargılara sahip olduğunu biliriz. Bu kişilerin yıldızlarının fast food’la barışmıyor oluşunun türlü nedenleri olabilir. Fast food’un sağlıksız olduğunu düşünüyor olabilirler; belki tadına bayılıyorlardır ama örneğin bir McDonald’s restoranında yemeyi basit buluyorlardır. Fast food sonrası çöken pişmanlık hissinden kaçışı da göz ardı etmemek gerek. Tabii tüm bunları insanların beyanlarına göre sıralıyoruz. Peki bu insanların -en azından bazılarının- söyledikleriyle icraatları pek de tutarlı değilse?

Bu olası tutarsızlıktan yola çıkan McDonald’s Finlandiya, Nord DDB Helsinki imzalı reklam filminde izleyiciyi gizemli ve bir o kadar de gergin bir atmosferde ağırlıyor. Gizli McDonald’s müşterilerinin gizem üzerine gizem yarattıkları filmde McDonald’s restoranında yemeyi tercih etmeyenlere McDelivery ve araca servis sayesinde günün her saati sipariş verebilecekleri hatırlatılıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: McDonald's Finlandiya
  • Reklam Ajansı: Nord DDB Helsinki
Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.